Michalek PRINCE

Zpravodajství

Brněnské kašny si někteří pletou s bazénem. Odhazují do nich také odpadky

Včera 06:09  |  Brněnský deník

Úterní tropický den si zpříjemnili zastávkou u brněnského Janáčkova divadla. Sami se jen polévali, syna si nechali i zaplavat. „Ani nevíme, že se ve fontáně nemůžeme koupat. Je to velmi příjemné, zvlášť v centru města,“ poznamenal otec dítěte. Není jediný, kdo si piazzetu plete s bazénem. Na jiných místech lidé vodu znečišťují odpadky.

celý článek

Vždycky jsem tíhl spíš k blátu, popisuje vztah k truck trialu Kopeček

Včera 06:00  |  Brněnský deník

Trucktrialová sezona odstartovala prvním závodem v kunštátském lomu. Seriál byl zkrácen na pouhé čtyři závody kvůli koronavirové pandemii. Soutěžilo sev sedmi kategoriích včetně klání unikátních prototypů.

celý článek

Připomínka masakru u D1: devět křížů nahradí nové, dřevo na ně pokácela vichřice

Včera 05:57  |  Brněnský deník

Chátrajících devět křížů nedaleko dálnice D1 u Lesního Hlubokého na Brněnsku nahradí nové. Výměny se dočkají na podzim. Podle legendy připomínají krvavou událost, která se stala v roce 1540.

celý článek

Střelců měli dostatek. Parahokejoví brankáři pilovali dovednosti na kempu

Včera 05:37  |  Znojemský deník

Parahokejový kemp již počtvrté přilákal do Znojma přes dvacítku sportovců. Borci z rozličných koutů České republiky i Slovenska pilovali herní dovednosti na ledě i v tělocvičně.

celý článek

Utnula gólový půst. Kometě ale měla navrch jen třetinu, s Olomoucí nakonec padla

11. 8. 2020 21:35  |  Brněnský deník

Skoro 144 minut trvala střelecká kletba hokejistů brněnské Komety v nové sezoně. O její odčarování se ve třetím utkání Generali Česká Cupu postarala v domácím souboji s Olomoucí nová akvizice brněnského celku Peter Schneider. Ve čtyřiadvacáté minutě zblízka překonal brankáře hostí Branislava Konráda a odšpuntoval brněnské inferno na ledě. Kometě v domácím prostředí hrubě nesedla první část, po níž prohrávala 0:3, ale právě po Schneiderově gólu obživla. Ve druhé části soupeře jasně přehrávala a vstřelila kontaktní branku, o níž se opět postaral Rakušan. Jenže ve třetí části z nastaveného tempa Brňané slevili a nakonec prohráli i třetí zápas přípravného turnaje, tentokrát 2:4

celý článek

K vlaku bezpečněji. Dělníci ve Střelicích už dělají nový chodník

11. 8. 2020 21:09  |  Brněnský deník

Bezpečně se střeličtí obyvatelé dostanou od příštího měsíce na vlakovou stanici Střelice Dolní. Dělníci už nyní staví přibližně 350 metrů dlouhý úsek chodníku v Brněnské ulici.

celý článek

Planoucí vášně u úřadu práce v Brně: chtěl dovnitř bez roušky, urážel lidi okolo

11. 8. 2020 19:57  |  Brněnský deník

Měli uniformu včetně odznaku městské policie, muž jim ale odmítal uvěřit, že jsou opravdu strážníci. Dokonce je i kolemjdoucí vulgárně urážel. S agresorem se v pondělí potýkala hlídka městské policie u úřadu práce v Brně.

celý článek

Znělku rozhlasu ve Šlapanicích nahrál místní umělec. Koncertní mistr Klíč

11. 8. 2020 19:05  |  Brněnský deník

Ve Šlapanicích zve od nedávna lidi k místnímu rozhlasu znělka významného umělce. Josef Klíč je oceňovaný koncertní mistr a violoncellista Národního divadla Brno. „Pan Klíč je obyvatel Šlapanic a sám nabídl paní starostce, že pro nás znělku složí. Všechno udělal zadarmo a proto mu město veřejně děkovalo,“ řekl mluvčí Šlapanic Jakub Mikšovský.