Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Děti slaví svůj svátek

Děti slaví svůj svátek
29. 5. 2015 12:21  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Milánkové, šmudlíci, potvory, darebáci ba i syčáci. Tak velmi často titulujeme naše milované potomky. Znáte to. Dokud byli malí, utíkali k rodičům tu pro pomazlení, tu pro ochranu před zlým světem. Jak potom rostou, začínají mít vlastní názory, které jsou obyčejně v příkrém rozporu s šíleně zastaralými názory jejich rodičů. Z milovaného tatínka se posléze stává na určitý čas chodící pokladnička, aby se poté stal neméně milovaným dědečkem, který strašně rozmazluje jejich potomstvo. K vlastním dětem se přitom v období jejich dětství a zejména dospívání choval jako krutý tyran.

celý článek

Hašek chce nové jednání o návratu Epopeje

Hašek chce nové jednání o návratu Epopeje
29. 5. 2015 12:20  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Kraj/ Rada JM kraje ve středu 27. května na návrh hejtmana Michala Haška schválila záměr nového společného jednání Jihomoravského kraje, Moravského Krumlova a hlavního města Prahy o budoucnosti Slovanské epopeje a jejím možném návratu do Moravského Krumlova. Hejtman Hašek tak učinil po schůzce se starostou Moravského Krumlova Tomášem Třetinou, se kterým řešili otázku budoucnosti moravskokrumlovského zámku a možnosti pokusit se o dohodu o návratu Slovanské epopeje s novým vedením hlavního města Prahy.

celý článek

Z dotace ČEZu: mobiliář pro cyklostezku a oslavy

Z dotace ČEZu: mobiliář pro cyklostezku a oslavy
29. 5. 2015 12:19  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Jako každým rokem, tak i v tom letošním bude moci mikroregion Ivančicko čerpat podporu od Skupiny ČEZ na veřejně prospěšné projekty a aktivity. Letošní finanční částka bude činit 450.000 korun. Na rozdíl od let předchozích změnila nadace způsob čerpání. V letošním roce je nutné zpracovat projektovou žádost a vyčerpání daru prokázat fakturami. Zástupci obcí mikroregionu rozhodli o podání žádostí na dva projekty.

celý článek

Prodej hlaste celníkům!

Prodej hlaste celníkům!
29. 5. 2015 12:18  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Pořádáte taneční zábavu, diskotéku, sportovní utkání, festival, či masopust? Pak nezapomeňte celníkům ohlásit prodej lihovin! Podle § 133 odst. 4 zákona o spotřebních daních je každá osoba, která prodává lihoviny (v lahvích i rozlévané) na veřejně přístupných akcích, povinna nejpozději tři pracovní dny před konáním akce o této skutečnosti písemně informovat celní úřad, v jehož územní působnosti se prodej uskuteční.

celý článek
<< < 2770 2771 2772 2773 > >>
TOPlist