Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Zeptejte se advokáta

Zeptejte se advokáta
12. 6. 2015 12:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Vážení čtenáři, ve spolupráci s advokátní kanceláří JUDr. Kamila Mattese jsme pro Vás připravili rubriku „Advokátní poradna“. Máte-li jakýkoliv právní problém, nebo dotaz, zašlete nám jej na e-mailovou adresu naší redakce noviny@zrcadlo.info. Na stránkách Zrcadla i na serveru www.zrcadlo.info pak na vybrané dotazy naleznete fundované odpovědi. Vaše dotazy budou zveřejňovány zdarma a anonymně. Na vaše právní dotazy odpovídá JUDr. Kamil Mattes, advokát v Moravském Krumlově a v Ivančicích - www.akmattes.cz, tel. 776 636 647.

celý článek

Zákonný dědic a dědic ze závěti

Zákonný dědic a dědic ze závěti
12. 6. 2015 12:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Asi před třemi měsíci mi zemřela teta, neměla děti ani žádné jiné příbuzné mimo mě. S tetou jsem se dlouhodobě nestýkal, bydlela daleko. Vím, že teta bydlela v bytě, který byl v době její smrtí její. Nyní jsem se dozvěděl, že tento byt před smrtí sice nepřevedla, ale odkázala ho závětí nějaké jiné osobě, která není příbuzným. Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli v rámci dědického řízení mám nárok na tento byt nebo nějakou část tohoto bytu? Děkuji za odpověď.

celý článek

Dukovanská elektrárna zažila největší cvičení

Dukovanská elektrárna zažila největší cvičení
12. 6. 2015 12:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Ve čtvrtek 11. června v brzkých ranních hodinách začalo na Jaderné elektrárně Dukovany jedno z nejdelších a nejrozsáhlejších cvičení letošního roku, které má prověřit nastavené postupy a připravenost personálu na řešení mimořádných událostí. Tentokrát se aktivnímu zapojení nevyhnuly ani další osoby vyskytující se v areálu elektrárny, které se musely na základě pokynu k ukrytí odebrat do příslušných krytů a strávit zde několik hodin a řídit se pokyny členů krytových družstev.

celý článek

Slavnosti chřestu poprvé s českým chřestem

Slavnosti chřestu poprvé s českým chřestem
12. 6. 2015 12:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V pořadí již jednadvacáté slavnosti chřestu v Ivančicích jsou minulostí. Poprvé se v Ivančicích nenabízel slovenský chřest, ale chřest vypěstovaný v Hostíně na Mělnicku. Při slavnostech se prodaly 3 tuny čerstvého chřestu a další 2 tuny odebraly restaurace k přípravě jídel. Co letos nevyšlo, bylo počasí, které bylo pošmourné a občas zapršelo. Bylo příčinou nižšího počtu návštěvníků, kterých letos přišlo asi 7 tisíc, tj. asi o čtvrtinu méně proti minulým slavnostem.

celý článek

VIDA! Centrum přivítalo stotisícího návštěvníka

VIDA! Centrum přivítalo stotisícího návštěvníka
12. 6. 2015 12:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Brněnský zábavní vědecký park Vida! za půl roku od otevření přivítal jubilejního stotisícího návštěvníka, paní Evu Padrtovou s vnučkou Viktorkou. Mezi gratulanty, kteří jubilejní návštěvnici předali čestnou vstupenku a dárky, byl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, náměstek hejtmana Roman Celý a ředitel VIDA! Centra Lukáš Richter.

celý článek

Jak nastavit dlouhodobý úvěr?

Jak nastavit dlouhodobý úvěr?
12. 6. 2015 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, plánuji koupi bytu, nechce se mi už platit nájem, když v bytě není nic mého. Mám ušetřeno pár desítek tisíc na stavebním spoření. Příjem mám stabilní a jsem sama. Jak nastavit úvěr, abych ho dlouhodobě zvládla?

celý článek

Persefona zahajuje skupinové terapie

Persefona zahajuje skupinové terapie
12. 6. 2015 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Naše aktivity v boji proti domácímu a sexuálnímu násilí nyní rozvine projekt Z labyrintu násilí. Jeho cílem je snížit výskyt domácího násilí na ženách a mužích a změnit postoje společnosti k sexuálnímu násilí ve vztazích. Pomáháme obětem domácího násilí, sexuálního zneužívání a znásilnění v Jihomoravském kraji prostřednictvím osobního, telefonického a e-mailového poradenství. Konzultace poskytujeme také přátelům, blízkým a rodinným příslušníkům, kteří ve svém okolí znají někoho, kdo zažívá tato příkoří, a chtějí mu pomoci.

celý článek

Správa Úložišť radioaktivních odpadů – SÚRAO

Správa Úložišť radioaktivních odpadů – SÚRAO
12. 6. 2015 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Podle zákona 18/1997 Sb. - tzv. atomový zákon, je zodpovědnost konečného uložením radioaktivních odpadů na státu. Stát k tomu zřídil organizaci SÚRAO (Správa úložišť radioaktivních odpadů), která provozuje úložiště nízko a středněktivních (RAO) odpadů v ČR, úložiště Bratrství v Jáchymově pro ukládání přírodních RAO odpadů, úložiště Richard v Litoměřicích pro ukládání RAO odpadů z průmyslu, výzkumu a zdravotnictví a úložiště v areálu JE Dukovany pro ukládání nízko a středněaktivních odpadů z jaderných elektráren Dukovany a Temelín.

celý článek

Abraham a Hanika se projeli po elektrárně

Abraham a Hanika se projeli po elektrárně
12. 6. 2015 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Ve středu 3. 6. 2015 poprvé motocykloví závodníci Karel Abraham a Karel Hanika navštívili na svých strojích Jadernou elektrárnu Dukovany. Jako dlouholetí podporovatelé pomáhají společně s Nadačním fondem Niké zpříjemňovat pobyt dětem v Dětské nemocnici Fakultní nemocnice Brno. Kromě pravidelných návštěv a setkání s dětmi pomáhají společně s Automotodromem Brno Nadačnímu fondu se získáváním finančních prostředků. V letošním roce se k této podpoře připojila také Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany, a proto se s ní přijeli oba závodníci blíže seznámit.

celý článek

Expedice Šumava a Litva cílem mladých "Dofáků"

Expedice Šumava a Litva cílem mladých "Dofáků"
12. 6. 2015 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Už od roku 2013 je DDM a ŠD Oslavany centrem vzdělávacího programu pro mládež „Mezinárodní cena vévody z Edinburghu“ (DofE). Během dvou let se u nás „zrodilo“ několik absolventů první - bronzové úrovně. V současné době podporuje místní centrum v Oslavanech 7 mladých lidí, kteří se rozhodli plnit stříbrnou úroveň DofE. Pro získání ocenění je potřeba splnit několik sekcí, kterými jsou dovednost, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. V každé této oblasti si účastník stanovuje vlastní cíle, kterých se snaží dosáhnout.

celý článek
TOPlist