Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Cyklotoulky z regionu

Cyklotoulky z regionu
23. 10. 2015 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Cestopisný pořad České televize Cyklotoulky zavítal také do našeho regionu. V následujících dnech budou na programu ČT sport odvysílány reportáže z Oslavan, Ivančic a Moravského Krumlova. Záznamy můžete také sledovat na www.ceskatelevize.cz/ivysilani . Oslavany - premiéra: sobota 24. 10. v 08:45 hodin. Opakování: sobota 24. 10. po půlnoci, ve 03:00 hodiny, úterý 27. 10. v 06:00 hodin, pátek 30. 10. po půlnoci, v 05:30 hodin.

celý článek

Střípky z rakšické čutané - u favoritů v Mikulovicích

Střípky z rakšické čutané - u favoritů v Mikulovicích
23. 10. 2015 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tentokrát jsme vyjeli do Mikulovic, za podle mnohých vážným předsezónním aspirantem na titul. Navrátilec do sestavy Uhlobaron se navíc ze stresu pětiminutového čekání na výsledky testu na drogy už nedokázal do začátku zápasu vzpamatovat. Kromě našeho dealera uhlí se do fotbalového mundúru po zranění znovu oblékl i loňský mikulovický hrdina David Chvátal, chyběli naopak Simír s Jägrem.

celý článek

Sezonu v Brně ukončila DVANÁCTIHODINOVKA

Sezonu v Brně ukončila DVANÁCTIHODINOVKA
23. 10. 2015 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Již tradičně ukončuje závodní sezónu na Masarykově okruhu vytrvalostní závod automobilů EPILOG. V letošním roce byl však brněnský závod závěrečným podnikem šestidílného seriálu 24H Series, což zajistilo početné a kvalitní jezdecké pole. Na startovní rošt se seřadilo padesát vozů. Začátek závodu byl zahájen letmým startem v pravé poledne. Na čele závodu se za celých dvanáct hodin střídaly pouze posádky RAM Racing /Mercedes/ a Scuderia Praha /Ferrari/. O půlnoci proťalo cílovou pásku na prvním místě Ferrari /Scuderia Praha/, ve kterém se za volantem střídali Jiří Písařík, Jaromír Jiřík, Mateo Malucelli a Peter Kox.

celý článek

Krumlov hostí evropskou superligu stolního tenisu

Krumlov hostí evropskou superligu stolního tenisu
23. 10. 2015 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Již dva roky se v Krumlově setkáváme se stolním tenisem na velmi vysoké úrovni, ale tentokrát je pro příznivce bílého míčku připravena „lahůdka“. V úterý 27. října od 18.00 hodin se v Moravském Krumlově uskuteční utkání 3. kola evropské Superligy žen mezi českou juniorskou reprezentací do jedenadvaceti let a loňským finalistou Ligy mistrů, rakouským mistrem a obhájcem superligového titulu týmem Linz AG Froschberg.

celý článek

Masarykův okruh se otevře pro běžné řidiče

Masarykův okruh se otevře pro běžné řidiče
23. 10. 2015 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Závodní motorky a auta vystřídají na závěr sezony na Masarykově okruhu běžní řidiči. V neděli 25. října se Automotodrom Brno rozloučí se sezonou 2015 Dnem otevřené dráhy. Pro návštěvníky je připravený bohatý program, na kterém se podílí Zelená vlna Radiožurnálu, BESIP a Policie ČR. Akci doprovodí přehlídka historických vozů Penrite Classic Cup a soutěž silničářů v ovládání sypače. Na závodní trať mohou při Dni otevřené dráhy vyjet běžní řidiči s civilními auty, není třeba žádné speciální vybavení. „Jedna jízda trvá 25 minut, normální vůz za tu dobu objede šestkrát až osmkrát,“ nastínila manažerka akce Jana Božková. Pětadvacetiminutová jízda vyjde řidiče na 550 korun.

celý článek

Děti rybařily na závodech v Rybníkách

Děti rybařily na závodech v Rybníkách
23. 10. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Období hodů, dětských dnů i letních grilovaček je pro letošní rok za námi. Přeci ale nebudeme sedět doma! A tak jsme se v sobotu 10. října sešli u rybníka, abychom si zazávodili v chytání ryb. Do rybníka byli předem vypuštěni kapři, které nám dodali z Dolních Dubňan, takže v den závodu bylo ve vodě dost ryb, aby měl každý šanci něco ulovit. Obci Rybníky patří velké poděkování za zajištění a především zaplacení těchto ryb. V první řadě se jednalo o závody pro děti, i když ty nejmenší samozřejmě dlouhé soustředění a sezení u vody příliš nebavilo, takže se chvílemi stávalo, že lovili všichni členové rodiny, kromě přihlášeného dítka - s čímž se samozřejmě počítalo.

celý článek

Profesionální hasiči si vyzkouší elektromobil

Profesionální hasiči si vyzkouší elektromobil
18. 10. 2015 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Zaměstnanci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje budou jezdit dva týdny elektromobilem. Vůz krajskému řediteli Jiřímu Pelikánovi z HZS v Brně předal vedoucí útvaru komunikace a tiskový mluvčí JE Dukovany Jiří Bezděk. „V posledních letech výrazně vzrostl počet elektromobilů, které se na území našeho kraje stále vyskytují jako účastníci silničního provozu stále častěji. Proto je dobré se prakticky seznámit s jejich jízdními i konstrukčními vlastnostmi, které jsou rozdílné od klasických typů, pro případný zásah při dopravních nehodách. Na území Jihomoravského kraje, využijeme čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu především pro odbornou přípravu jednotek všech našich územních odborů." řekl při předávání vozu Jiří Pelikán, ředitel HZS JmK.

celý článek

Sněmovní výbor pro veřejnou správu zasedal v Dukovanech

Sněmovní výbor pro veřejnou správu zasedal v Dukovanech
15. 10. 2015 16:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Přímo v Jaderné elektrárně Dukovany dnes zasedal sněmovní Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Jako host se jednání zúčastnil i hejtman Michal Hašek, který zastupoval Jihomoravský kraj, ale tlumočil i stanovisko hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Jednoznačně oba kraje podporují další existenci a rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany. Elektrárna významně pozitivně ovlivňuje celý region na hranicích Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje, má podporu okolních měst a obcí. Podporu vyjádřila obě krajská zastupitelstva společným memorandem s provozovatelem - společností ČEZ,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

celý článek

Dorna předložila návrh na 5 let Grand Prix

Dorna předložila návrh na 5 let Grand Prix
14. 10. 2015 15:30  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Jednání o budoucnosti Grand Prix České republiky v Brně. To bylo tématem středeční schůzky (14. 10. 2015) ministryně Kateřiny Valachové, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a primátora Brna Petra Vokřála se zástupci Dorna Sports a Automotodromu Brno na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

celý článek

Boj o body i vlastní život

Boj o body i vlastní život
9. 10. 2015 12:23  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tak jako v předchozích letech, i letos se konalo Mistrovství Evropy v házené veteránů. Letošní ročník se uskutečnil ve dnech 1.-4. 10. jako součást European Master Games 2015, kde házená byla jedním z dvaceti sportů, ve kterých veteránští sportovci z celé Evropy soutěžili o medaile. Pořadatelství se tentokráte ujalo město NICE, ležící na Azurovém pobřeží francouzské Riviéry. Házenkářského turnaje se v kategorii 45+ zúčastnilo jako jediný zástupce ČR družstvo mužů pod názvem BRNO 45, za které nastoupili také Petr Malý a Milan Bártl ze Sokola Nové Bránice.

celý článek
TOPlist