Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Zeptali jsme se: starosty Hlíny Miloše Dostalého

Zeptali jsme se: starosty Hlíny Miloše Dostalého
26. 6. 2015 12:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

•• Pane Dostalý, starostou obce jste 13. rokem. Co Vás za tuto dobu nejvíce překvapilo? Pracovat ve funkci starosty na malé obci a ještě k tomu jako neuvolněný, tedy při zaměstnání, Vám přináší spoustu překvapení, protože stále jsou vydávány nové zákony, vyhlášky a nařízení, občané mají své dotazy a žádosti. A tak bych řekl, že nejvíce mě překvapilo, co vše by měl starosta vědět, znát a v čem všem se orientovat, aby svou funkci mohl vykonávat.

celý článek

OBK v Mochovcích

OBK v Mochovcích
26. 6. 2015 12:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Členové OBK při JE Dukovany navštívili ve dnech 10. a 11. června JE Mochovce a Úložiště radioaktivních odpadů JAVYS na Slovensku. OBK se setkala s primátorem města Vráble, starostou obce Kalná a dalšími zástupci regionu elektrárny Mochovce, se kterými OBK udržuje dlouhodobé kontakty, a diskutovala oblasti společného zájmu, dotační problémy a problémy spojené s provozem a výstavbou velkých energetických zařízení, jakým nepochybně JE Mochovce jsou.

celý článek

Miroslavské meruňkobraní s jarmarkem 18. července

Miroslavské meruňkobraní s jarmarkem 18. července
26. 6. 2015 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 18. července se v Miroslavi uskuteční již 26. ročník největší městské slavnosti - Meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána. Rozjezdem bude páteční zámecká párty s folkrockovou skupinou RENEGADES. Oficiální sobotní program zahájí historický průvod v čele s kněžnou Miroslavou. Družina půjde od kulturního domu na náměstí Svobody k soše sv. Floriána, kde starosta města v 9.30 hodin oficiálně Meruňkobraní zahájí.

celý článek

Není malých škol

Není malých škol
26. 6. 2015 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Možná, že znáte malebnou vesnici s krásným zámečkem v okrese Znojmo - Bohutice. Tato vesnice neoplývá jen zámkem a známou křížovou cestou, ale součástí vesnice je i malá, krásně opravená malotřídní škola rodinného typu. Tato škola, ač je malá, je vybavená jako velké školy. Žákům se při výuce věnuje individuální péče. Přechod ze školky do školy pro ně není tak stresující. Samozřejmě všichni ví, že prostředí plně organizované školy je nemine, ale přechod nemusí být tak násilný.

celý článek

Když tahy štětcem baví ...

Když tahy štětcem baví ...
26. 6. 2015 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Nejlépe odvedou práci ti, které to skutečně baví. A není tomu jinak ani v případě dvou malířek - Jarmily Němcové a Jitky Plaché, které společně budou vystavovat své obrazy v termínu 1. 7. - 31. 8. 2015 v Galerii pana Plachého v Moravském Krumlově a v termínu 2. 8. - 30. 8. 2015 v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích. Nejedná se o jejich první výstavu, společně již vystavovaly v minulých letech v Ivančicích, v Hodoníně i v Brně, např. v Café Society či v Galerii Žlutý kopec.

celý článek

Kaple sv. Markéty v Rybníkách - tip na letní výlet

Kaple sv. Markéty v Rybníkách - tip na letní výlet
26. 6. 2015 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Asi kilometr od obce Rybníky, směrem k Moravskému Krumlovu, stojí uprostřed hřbitova kaple sv. Markéty. Původně v těchto místech stávala osada Tupanov (Topanov), která byla významným středověkým brodem přes řeku Rokytnou na cestě ze Znojma do Brna. První písemná zmínka o Tupanově pochází až z roku 1358. Archeologické nálezy v těchto místech však ukazují, že tato část katastru obce Rybníky byla osídlena již v období neolitu a eneolitu, tedy před 6000 lety. Jsou také doloženy předměty z laténské a římské kultury, které se v těchto místech našly. Samotné základy Topanova lze, dle nálezů, předpokládat v období Velké Moravy. Osada se v době hradištní zřejmě značně rozšířila a v první polovině 13. století zde byl postaven kostel zasvěcený sv. Markétě.

celý článek

Koncert souboru Bádule

Koncert souboru Bádule
26. 6. 2015 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V neděli od 19 hodin uspořádal Ivančický seniorský soubor Bádule koncert v krásném vestibulu radnice v Ivančicích. Začátek musel být o několik minut posunut, protože krátce před tím se spustil v Ivančicích prudký déšť. Ten také ovlivnil návštěvnost, která byla asi třetinová proti dřívějším koncertům. Návštěvnici, kteří přesto přišli, nelitovali. Koncert byl rozdělen do několika částí. V první části zazpíval soubor převážně písně Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších.

celý článek

Josef Kudláček boduje

Josef Kudláček boduje
26. 6. 2015 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tradiční motokrosové závody v Moravském Krumlově byly pořádány již začátkem 60. let minulého století. Tratě areálu Střelnice byly vždy velmi dobře pořadatelem připraveny a na závody přišlo i 5000 diváků. Později za spolupráce RH Brno bylo Moravskému Krumlovu přiděleno mistrovství republiky tělovýchovných jednot RH. Závodníci I. a II. výkonnostní třídy (mnozí z nich byli reprezentanti Československa) předváděli divákům neskutečné, dramatické situace v závodech.

celý článek

Pětistovka je Frantovou motivací pro příští rok

Pětistovka je Frantovou motivací pro příští rok
26. 6. 2015 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Stále populárnější cyklistika má nesčetně podob. Vedle těch nejznámějších odvětví silničních a MTB závodů, které proslavují borci König , Štybar či Kulhavý, jak doma, tak ve světě, je cyklo-24hodinovka na Vysočině tak trochu cyklistickou popelkou, přestože jde už o 18. ročník. Pro cyklovýletníky, které trasa v délce 50 kilometrů přiměje trávit následující den ve vodorovné poloze, jsou výkony účastníků tohoto extrémního klání doslova nepředstavitelné.

celý článek

Žákovská ukončená v FC Moravský Krumlov

Žákovská ukončená v FC Moravský Krumlov
26. 6. 2015 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V neděli 14. června se ukutečnila na hřišti FC Moravský Krumlov fotbalová rozlučka se sezónou mladších a starších žáků. Po krátkém úvodu a poděkování za vzornou reprezentaci našeho města předsedy klubu a zároveň starosty Moravského Krumlova pana Mgr.Tomáše Třetiny jsme zhodnotili právě uplynulou sezónu. Na začátku byl cíl zachránit naše žáky v krajském přeboru a tento cíl byl nakonec splněn. Deváté místo po podzimu se ziskem 10 bodů napovídalo, že nás čeká náročné jaro.

celý článek
TOPlist