Michálek duben 2018

Zpravodajství

Jaderná elektrárna Beznau ve Švýcarsku

Jaderná elektrárna Beznau ve Švýcarsku
9. 10. 2015 12:17  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Členové Občanské bezpečnostní komise EDU se spolu s vybranými starosty z okolí EDU, Skalky a několika žurnalisty zúčastnili poznávací cesty do Švýcarska. Navštívili mimo jiné i Jadernou elektrárnu Beznau společnosti AXPO severně od Curychu. Jaderná elektrárna Beznau je jednou z nejstarších provozovaných elektráren na světě. Její dva bloky s PWR reaktory fy Westinghouse o výkonu 370 MWe každý jsou v provozu od roku 1969, respektive 1971. Nicméně na stavu zařízení se stáří jaksi neprojevuje. Všichni jsme se shodli na tom, že elektrárna vypadá „jako nová“.

celý článek

Cesta z Brna do Mnichova: za necelou hodinu letadlem

Cesta z Brna do Mnichova: za necelou hodinu letadlem
9. 10. 2015 12:16  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Brněnské letiště zavedlo pravidelné letecké spojení Brno-Mnichov. Linka začne fungovat ještě letos, vždy 6 dnů v týdnu mimo sobotu s letadlem s kapacitou do 50 míst. Let bude trvat necelou hodinu a v Mnichově na něj navazuje více než 100 leteckých spojů po Evropě i mimo Evropu do 2 hodin od příletu z Brna. „Přímé letecké spojení do Německa chybělo už sedm let. Nová linka otevírá úplně nové možnosti rozvoje našeho regionu v řadě oblastí - turistice, byznysu, výstavnictví atd. Pro mne jsou to samé plusy.

celý článek

Velkou cenu v Brně bude organizovat nový spolek

Velkou cenu v Brně bude organizovat nový spolek
9. 10. 2015 12:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal ve čtvrtek 8. října Zakládací smlouvu o založení spolku. A to společně s primátorem města Brna Petrem Vokřálem a ředitelkou Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzanou Vojtovou. Nově vzniklý spolek má především organizačně zastřešit pořádání Velké ceny na brněnském závodním okruhu. „Věřím, že za účasti paní ministryně příští týden budeme společně jednat s představiteli společnosti Dorna už o těch praktických věcech, které s brněnskou Velkou cenou souvisejí. A stejně jako pan primátor i já si přeji v příštích letech co nejvíce spokojených domácích i zahraničních návštěvníků motocyklové Velké ceny,“ sdělil hejtman Michal Hašek.

celý článek

Co vše se změnilo v MŠ Pastelka, Husova 55/32, od 1. 1. 2013 do 31. 8. 2015

Co vše se změnilo v MŠ Pastelka, Husova 55/32, od 1. 1. 2013 do 31. 8. 2015
9. 10. 2015 12:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V roce 2013 v době hlavních prázdnin proběhla plánovaná rekonstrukce fasády, výměna oken a zateplení budovy MŠ. Tím dostala MŠ nový, atraktivní vzhled, protože se podařilo prosadit fasádu, která evokuje představu, že tato budova slouží dětem. Barevnou fasádu, na které jsou barevné pastelky, navrhla ředitelka společně s učitelkami. Vše bylo financováno z grantů EU, vždyť si to tato budova už zasloužila, víc jak 20 let se do ní neinvestovalo.

celý článek

IV. burčákobraní bavilo v Krumlově na 2000 lidí

IV. burčákobraní bavilo v Krumlově na 2000 lidí
9. 10. 2015 12:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Přes dva tisíce lidí se přišly pobavit opět třetí zářijový víkend na nádvoří zámku v Moravském Krumlově, kde se konalo již tradiční Krumlovské burčákobraní. Letos hosty poprvé nepotrápily dešťové přeháňky, a tak oslavy vína a burčáku nebyly ničím rušeny. Dobrá nálada se nesla nádvořím po celý den konání akce. Pro děti si opět Dům dětí a mládeže připravil bohatý program a hry, stejnému zájmu dětí se těšil i dobový kolotoč, koníci nebo skákací hrad.

celý článek

Kresby klientů Domova bez zámku ozdobí kalendář

Kresby klientů Domova bez zámku ozdobí kalendář
9. 10. 2015 12:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Celkem čtyřicet tisíc kalendářů dostanou v následujících týdnech obyvatelé 142 měst a obcí z okolí elektrárny Dukovany od společnosti ČEZ. Energetici je do okolních obcí distribuují každé dva roky. Kalendář, jehož součástí jsou i informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události na JE Dukovany, dostanou domácnosti, ale i podniky, školská, zdravotní, sociální a ubytovací zařízení a úřady v katastrech jednotlivých obcí a měst.

celý článek

Klášter bude restaurován

Klášter bude restaurován
9. 10. 2015 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Dolní Kounice/ Majitel kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích, Biskupství brněnské, požádalo představitele města o vyjádření a doporučení k akci obnovy místní kulturní památky do programu záchrany architektonického dědictví na rok 2016. V roce 2016 se předpokládají zejména tyto práce: obnovu barokní ohradní zdi (ochrana před povodněmi), snížení vlhkosti spodní stavby barokního konventu v barokní části.

celý článek

Mají novou školku i hřiště

Mají novou školku i hřiště
9. 10. 2015 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Předškoláci a školáci ze Suchohrdel u Miroslavi se poslední zářijový den dočkali otevření nového Oranžového hřiště. Mateřská škola byla letos přestěhována do nové budovy na pozemku místní základní školy, kde hrací plocha pro děti chyběla. Jejímu vybudování předcházela úprava okolního pozemku, o kterou se postarali sami rodiče a prarodiče suchohrdelských školáků. Nadace ČEZ podpořila vznik dětského hřiště částkou 280 tisíc korun.

celý článek

Jak si vytvořit finanční rezervu?

Jak si vytvořit finanční rezervu?
9. 10. 2015 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, chtěl bych si vytvořit finanční rezervu. Na trhu je mnohou produktů a nedokážu jednoduše poznat, který je ten nejlepší pro mě. Rozhoduji se mezi penzijním a stavebním spořením a podílovými fondy. Co byste doporučil? Na trhu je skutečně mnoho možností jak peníze ukládat a všechny tvrdí, že jsou ty nejlepší. Pro správný výběr potřebujete zodpovědět především pár otázek sám sobě, respektive o Vašich očekáváních:

celý článek

Umístění absolventů GMK na vysokých školách

Umístění absolventů GMK na vysokých školách
9. 10. 2015 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Výsledky absolventů Gymnázia v Moravském Krumlově v ročníku 2014-15 jsou opět více než uspokojivé, jak už se ostatně stalo tradicí této školy. V loňském školním roce úspěšně ukončilo studium 38 studentů, kteří se také přihlásili ke studiu na vysokých školách. Přijato ke studiu bylo 36 z nich, což je 95 % z celkového počtu. Většina absolventů pokračuje ve studiu v Brně, celkem 29, z toho 12 na VUT, 9 na Masarykově univerzitě, 6 na Mendelově univerzitě, 1 na vyšší odborné škole a 1 na jazykové škole.

celý článek
TOPlist