Michálek duben 2018

Zpravodajství

Když tahy štětcem baví ...

Když tahy štětcem baví ...
26. 6. 2015 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Nejlépe odvedou práci ti, které to skutečně baví. A není tomu jinak ani v případě dvou malířek - Jarmily Němcové a Jitky Plaché, které společně budou vystavovat své obrazy v termínu 1. 7. - 31. 8. 2015 v Galerii pana Plachého v Moravském Krumlově a v termínu 2. 8. - 30. 8. 2015 v Památníku Alfonse Muchy v Ivančicích. Nejedná se o jejich první výstavu, společně již vystavovaly v minulých letech v Ivančicích, v Hodoníně i v Brně, např. v Café Society či v Galerii Žlutý kopec.

celý článek

Kaple sv. Markéty v Rybníkách - tip na letní výlet

Kaple sv. Markéty v Rybníkách - tip na letní výlet
26. 6. 2015 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Asi kilometr od obce Rybníky, směrem k Moravskému Krumlovu, stojí uprostřed hřbitova kaple sv. Markéty. Původně v těchto místech stávala osada Tupanov (Topanov), která byla významným středověkým brodem přes řeku Rokytnou na cestě ze Znojma do Brna. První písemná zmínka o Tupanově pochází až z roku 1358. Archeologické nálezy v těchto místech však ukazují, že tato část katastru obce Rybníky byla osídlena již v období neolitu a eneolitu, tedy před 6000 lety. Jsou také doloženy předměty z laténské a římské kultury, které se v těchto místech našly. Samotné základy Topanova lze, dle nálezů, předpokládat v období Velké Moravy. Osada se v době hradištní zřejmě značně rozšířila a v první polovině 13. století zde byl postaven kostel zasvěcený sv. Markétě.

celý článek

Koncert souboru Bádule

Koncert souboru Bádule
26. 6. 2015 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V neděli od 19 hodin uspořádal Ivančický seniorský soubor Bádule koncert v krásném vestibulu radnice v Ivančicích. Začátek musel být o několik minut posunut, protože krátce před tím se spustil v Ivančicích prudký déšť. Ten také ovlivnil návštěvnost, která byla asi třetinová proti dřívějším koncertům. Návštěvnici, kteří přesto přišli, nelitovali. Koncert byl rozdělen do několika částí. V první části zazpíval soubor převážně písně Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších.

celý článek

Josef Kudláček boduje

Josef Kudláček boduje
26. 6. 2015 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tradiční motokrosové závody v Moravském Krumlově byly pořádány již začátkem 60. let minulého století. Tratě areálu Střelnice byly vždy velmi dobře pořadatelem připraveny a na závody přišlo i 5000 diváků. Později za spolupráce RH Brno bylo Moravskému Krumlovu přiděleno mistrovství republiky tělovýchovných jednot RH. Závodníci I. a II. výkonnostní třídy (mnozí z nich byli reprezentanti Československa) předváděli divákům neskutečné, dramatické situace v závodech.

celý článek

Pětistovka je Frantovou motivací pro příští rok

Pětistovka je Frantovou motivací pro příští rok
26. 6. 2015 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Stále populárnější cyklistika má nesčetně podob. Vedle těch nejznámějších odvětví silničních a MTB závodů, které proslavují borci König , Štybar či Kulhavý, jak doma, tak ve světě, je cyklo-24hodinovka na Vysočině tak trochu cyklistickou popelkou, přestože jde už o 18. ročník. Pro cyklovýletníky, které trasa v délce 50 kilometrů přiměje trávit následující den ve vodorovné poloze, jsou výkony účastníků tohoto extrémního klání doslova nepředstavitelné.

celý článek

Žákovská ukončená v FC Moravský Krumlov

Žákovská ukončená v FC Moravský Krumlov
26. 6. 2015 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V neděli 14. června se ukutečnila na hřišti FC Moravský Krumlov fotbalová rozlučka se sezónou mladších a starších žáků. Po krátkém úvodu a poděkování za vzornou reprezentaci našeho města předsedy klubu a zároveň starosty Moravského Krumlova pana Mgr.Tomáše Třetiny jsme zhodnotili právě uplynulou sezónu. Na začátku byl cíl zachránit naše žáky v krajském přeboru a tento cíl byl nakonec splněn. Deváté místo po podzimu se ziskem 10 bodů napovídalo, že nás čeká náročné jaro.

celý článek

Střípky z rakšické čutané - poslední bod soutěže

Střípky z rakšické čutané - poslední bod soutěže
26. 6. 2015 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V poledním zápase sezóny 2014/2015 jsme na vlastním hřišti hostili 4. celek tabulky z Hostimi. Utkání od začátku režírovali hosté, byť se do první vážnější šance dostal po spolupráci s Prochinem mladý Horák a po křídle dvakrát utekl Janšta. Hostimští se při svých akcích zaměřili na pravou stranu, kde nám nejvíce zatápěl rychlonohý Petříček. Po jedné takové akci taky otevřel skóre ranou zpoza šestnáctky k bližší tyči, podél bezmocného Jakše ve 20. minutě, kapitán Straka - 0:1.

celý článek

Ivančické barvy opět medailové a i olympijské!

Ivančické barvy opět medailové a i olympijské!
26. 6. 2015 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Ve dnech 14.-19. června se uskutečnila největší republiková sportovní mládežnická akce roku. LODM PLZEŇ 2015 (Letní olympiáda dětí a mládeže) pod záštitou ČOV byla financována krajskými úřady jednotlivých krajů, které vyslaly do Plzně 2 299 mladých sportovců. Soutěžilo se ve 20 sportech a v nich v 58 disciplínách. Ve čtvrtek večer na krásném plzeňském náměstí před katedrálou svatého Bartoloměje byly rozděleny poslední ze 150 sad medailí. Jihomoravské házenkářky v náročné konkurenci krajských výběrů obstály. V pozdních večerních hodinách slavnostního ukončení olympiády si Jihomoravanky vystoupaly na pódium pro krásné velké bronzové olympijské medaile.

celý článek

Šestatřicítka po pětatřicáté - tentokráte i s kočárkem

Šestatřicítka po pětatřicáté - tentokráte i s kočárkem
26. 6. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 6. června se konal již 35. ročník tradiční turistické a cykloturistické akce „Krumlovská 36“. Po několika letech, kdy se akce účastnilo jen pár desítek turistů, se v letošním roce rozhodli organizátoři využít pro propagaci pochodu i modernějších informačních kanálů. Nové internetové stránky a prezentace na sociálních sítí vykonaly své. Již v průběhu příprav dokonce přicházely nové podněty potencionálních účastníků. Jedním z nejpodstatnějších byl dotaz týkající se trasy, která by se dala absolvovat s kočárkem. Standardní trasy neumožňovaly bezproblémový průjezd kočárků, byla tedy vytvořena nová trasa v délce osmi kilometrů, která zavedla účastníky na tři malebná místa v Moravském Krumlově.

celý článek

Prohlášení společnosti Automotodrom Brno, a.s. k jednání se společností Dorna

Prohlášení společnosti Automotodrom Brno, a.s. k jednání se společností Dorna
25. 6. 2015 21:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Vedení Automotodromu Brno dnes jednalo s vedením společnosti Dorna Sports o situaci se zajištěním úhrady zalistovacího poplatku na Grand Prix České republiky 2015 a stavu, který nastal po uplynutí lhůty pro řešení situace, tj. 23. června. Stanovisko společnosti Dorna je shrnuto v přiloženém oficiálním prohlášení společnosti Dorna.

celý článek
TOPlist