Zpravodajství

Krumlovské burčákobraní

Krumlovské burčákobraní
28. 8. 2015 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravský Krumlov/ Letošní čtvrtý ročník se uskuteční 19. září od 10 hodin opět na nádvoří zámku v Moravském Krumlově. Burčákobraní zahájí cimbálová muzika Cimbalmen, aby hned po ránu navodila skvělou atmosféru k vínu a burčáku. Následuje krumlovské trio Švédova trojka, která se stala v roce 2012 a 2013 vítězem legendární Porty. V předešlých letech velice zaujaly revivalové kapely Beatles a Abba, tak jsme se rozhodli pokračovat v tomto směru i pro letošek a jsme rádi, že můžeme přivítat kapelu Queenie - Word Queen tribute band, která vystupuje napříč celou Evropou.

celý článek

Oslavanské historické slavnosti

Oslavanské historické slavnosti
28. 8. 2015 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Oslavany/ Ve dnech 12. a 13. 9. léta páně 2015 zavítá do Oslavan jeho výsost, král český, Přemysl Otakar I. se svou manželkou a královnou naši milostivou, Konstancií. Na jejich počet se rozhodla uspořádat slavná městská rada rytířský turnaj. Místní měšťané povolali také kejklíře s muzikanty. Trhovci zde rozloží své krámy a budou nabízet rozličné zboží. I mistři řemesel ze všech cechů zde předvedou ku poctě našeho krále svou převelikou zdatnost. Lid obecný může přijít pěšmo, vozmo, kolmo či parním vlakem, který bude vypraven dne 12. 9. 2015 z královského města Brna.

celý článek

Cesta ke zdraví těla - jóga pro všechny

Cesta ke zdraví těla - jóga pro všechny
28. 8. 2015 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dnes, Vám občanům Oslavan a okolí, tedy všem klukům a holkám bez omezení věku, nabízím seznámení s postupem, jak pracovat pro sebe, pro lepší budoucnost. Jeden chlap, velký učitel jógy, moc dávno napsal: Buď trpělivý a nevzdávej se, nevzdávej se nikdy… Také to platí pro ženy i dívky a promiňte mi tykání!! Česky a po lopatě řečeno, skoro každý člověk se zájmem o svou tělesnou schránku a duševní sílu, věnující kapku času cvičení jógy, může zvládnout podstatnou část základních pozic a cviků, jen se oprostit od předsudků, zábran a mít chuť udělat první krok.

celý článek

Za kněžnou Miroslavou a na divadelní představení

Za kněžnou Miroslavou a na divadelní představení
28. 8. 2015 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Miroslav/ V sobotu 29. srpna se od 12.30 hodin uskuteční na zámku Miroslav setkání princezen a rytířů s kněžnou Miroslavou. Pro účastníky je připraven bohatý program. Kněžna Miroslava má nový trůn, zveme vás na audienci. Děti v kostýmu princezny nebo rytíře mají vstup zdarma. Od 15.00 hodin bude následovat loutkové představení pohádky „Jak na obra“, které zahraje v kulturním domě Divadlo z pytlíčku v rámci 9. ročníku festivalu „Malý festival loutky“ za podpory Nadace ČEZ a Elektrárny Dukovany. Vstup zdarma. Na obě akce upřímně zveme nejen děti.

celý článek

Jana Krejčíková (* 1981)

Jana Krejčíková (* 1981)
28. 8. 2015 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Veršování se věnuje od 12 let. Během dosavadní básnické tvorby se u ní zcela přirozeně a ve vzájemném souladu vystřídaly literární pokusy různého charakteru; texty, v nichž najdeme vyjádření myšlenek a pocitů vlastního nitra, milostná poezie zachycená z mnoha úhlů pohledu zúčastněných osob, ironické a posměšné veršovánky i cizojazyčná poezie. Zde se jedná o překlady/přebásnění originálního textu (Ch. Morgenstern) nebo české i německé verze týchž autorských veršů. Některé z básní seřadila do „sbírek“ ve vlastním, nepublikovaném vydání.

celý článek

Nálezy ze Lhánic - výšinné sídliště jevišovické kultury

Nálezy ze Lhánic - výšinné sídliště jevišovické kultury
28. 8. 2015 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Příznivé přírodní podmínky jihovýchodního Třebíčska včetně okolí Lhánic zapříčinily bohaté osídlení oblasti v nejrůznějších pravěkých obdobích. Z pozdní doby kamenné (eneolitu) jsou ze Lhánicka známy dvě významné lokality. Předchozí článek expedice Speculum přiblížil čtenářům pohřebiště kultury zvoncovitých pohárů (Pohřebiště z pozdní doby kamenné u Lhánic), tentokrát se příspěvek věnuje dalšímu zajímavému místu - výšinnému sídlišti jevišovické kultury.

celý článek

AZ – Pokorny opět boduje: letos stříbro

AZ – Pokorny opět boduje: letos stříbro
28. 8. 2015 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Před rokem se cyklotým firmy AZ – Pokorny dostal na titulní stranu Zrcadla s článkem o úspěšném absolvování OPEL - HANDY - CYKLOMARATONU (www.111hodin.cz), na kterém vybojoval bronzový pohár. Letošní ročník byl ještě úspěšnější. V maratonu, kde v jednom týmu jedou sportovci s handicapem i bez něj, se posunuli o jednu příčku výš, umístnili se na 2. místě. Úspěch je to určitě velký, ale cyklisté si víc cenili účasti nového člena Pavla Doležala, pro kterého vloni závod jeli. Každý tým je patronem handicapované osoby, která je čerstvě po úrazu nebo nemoci.

celý článek

Brněnská Moto GP zná své vítěze

Brněnská Moto GP zná své vítěze
28. 8. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Po závodech v USA se kolotoč MotoGP vrátil do Evropy, a to na Masarykův okruh v Brně, kde se jel 11. podnik letošní sezóny - bwin Grand Prix České republiky. Na startu byli také všichni domácí jezdci Hanika, Kornfeil a Abrahám, který se do závodů vrátil po zranění, jež si přivodil v červnu v Barceloně. V kategorii Moto3 si nejlepší pozici na startu vyjel Ital Antonelli před lídrem šampionátu Kentem. Karel Hanika si vybojoval sedmou pozici a Jakub Kornfeil dvacáté místo na startovním roštu.

celý článek

Prohlášení společnosti k jednání s MŠMT a Dorna SPORTS

Prohlášení společnosti k jednání s MŠMT a Dorna SPORTS
16. 8. 2015 15:32  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Vedení společnosti Automotodrom Brno se v neděli 16. srpna účastnilo jednání ministryně školství Kateřiny Valachové a Carmela Ezpelety, výkonného ředitele společnosti Dorna Sports, která je držitelem práv na pořádání závodů Grand Prix silničních motocyklů. Výsledkem jednání je dohoda, že závod Grand Prix České republiky bude na Masarykově okruhu zachován na období 2016 – 2020.

celý článek

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program
12. 8. 2015 16:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Již 48. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 21. a 22. srpna ve Vizovicích nedaleko Zlína a oznamuje kompletní program. Roztančí jej hudební hvězdy Chinaski, Tomáš Klus, Mandrage, Divokej Bill, Michal Hrůza, Ewa Farna, Desmod nebo Vypsaná Fixa a další kapely a interpreti. Chybět nebude pro Trnkobraní typická soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená zájemcům z řad široké veřejnosti, letos s moderátory Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem.

celý článek
TOPlist