Michálek duben 2018
Zimní akce

Zpravodajství

Odstoupení od smlouvy o dílo

Odstoupení od smlouvy o dílo
28. 8. 2015 12:18  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Rekonstruuji rodinný dům a dle doporučení jsem vybral topenáře. Ten mi zhotovil cenovou nabídku na cca 130.000 Kč. Obratem chtěl zálohu na materiál ve výši 50.000 Kč. Tu jsem mu dal a on mi vystavil příjmový doklad na danou částku. Asi za 14 dnů chtěl další zálohu, opět na 50.000 Kč. V domě udělal rozvod vody, plynu a podlahové topení ve třech místnostech. Zbytek prací nedokončil a nyní není k zastižení. Má otázka zní, zda na základě příjmových dokladů na nákup materiálu a nedokončení díla mohu požadovat zálohy zpět, či uspěji s trestním oznámením na Policii ČR. Děkuji za odpověď.

celý článek

Zeptali jsme se: starosty Nové Vsi pana Ladislava Horáka

Zeptali jsme se: starosty Nové Vsi pana Ladislava Horáka
28. 8. 2015 12:17  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

•• Pane Horáku, starostou Nové Vsi jste od listopadu 2014. Co Vás za tuto dobu nejvíce překvapilo? Administrativa spojená s byrokracií, zejména co se týká získávání dotací na cokoliv. ••Je něco, čeho se jako starosta obáváte? Nečekaných katastrofických událostí. •• Co je podle Vás největším problémem vaší obce? Mezi hlavní problémy patří nedokončená infrastruktura - dosud nerealizovaná splašková kanalizace a čistírna odpadních vod, špatná dopravní obslužnost, velký převis v mateřské škole, který se pravidelně opakuje. Vrásky nám působí také sportovní areál, který potřebuje některé kosmetické úpravy, aby byl ekonomicky rentabilnější.

celý článek

Baterie od Tesla Motors

Baterie od Tesla Motors
28. 8. 2015 12:16  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Obnovitelné zdroje (OZE), ať již větrníky nebo solární panely, mají jeden zásadní nedostatek. Závisí na počasí, tedy bud fouká, nebo svítí, a když nefouká a nesvítí, tak se prostě nevyrábí. Chybí dostatečně výkonný, velký a levný akumulátor, který by pokrýval ty chvíle, kdy se nevyrábí. Začátkem května letošního roku jsme si mohli přečíst tuto zprávu: „Elon Musk, šéf společnosti Tesla Motors, oznámil očekávané domácí a komerční baterie zvané PowerWall. Bude se o ně starat nová firemní odnož Tesla Energy.“

celý článek

Gigant HTC do Brna nechce

Gigant HTC do Brna nechce
28. 8. 2015 12:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Dočasné pozastavení aktivit na přípravě zahájení provozu opravárenského centra firmy HTC v ČR bylo důvodem jednání hejtmana Michala Haška s generálním ředitelem CzechInvestu Karlem Kučerou. „Mohu potvrdil, že jsem včera jednal s generálním ředitelem CzechInvestu a společně hledáme cesty, jak investici společnosti HTC udržet u nás na jižní Moravě. Pevně věřím, že CzechInvest vyvine maximální úsilí, abychom o investici nepřišli a lidé našli u této společnosti tolik potřebná pracovní místa. Jihomoravský kraj proto společně s vládou a CzechInvestem udělá maximum,“ sdělil hejtman Michal Hašek.

celý článek

Letectvo bude mít cvičení

Letectvo bude mít cvičení
28. 8. 2015 12:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Na základě usnesení vlády se ve dnech 31. srpna až 22. září uskuteční na území ČR ve spolupráci s členskými státy NATO cvičení AMPLE STRIKE 2015. Cílem cvičení bude především sladění činnosti pilotů taktického letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací. Dalším cílem cvičení bude udržení a rozvoj schopností útvarů Armády ČR v poskytování podpory hostitelskou zemí zahraničním jednotkám při vedení činnosti na území ČR.

celý článek

Pro majitele Senior pasů!

Pro majitele Senior pasů!
28. 8. 2015 12:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dovolujeme si informovat seniory o neseriózní firmě, která parazituje na našem projektu Senior Pas. Jedná se o společnost Senior Safe (senior sejf), která telefonickou výzvou láká seniory k osobní schůzce v obchodním centru Vichr v Brně. Zde přesvědčují seniory k pořízení nějaké „seniorské karty“, která má údajně zajistit pomoc a snížit výdaje za služby denní potřeby. Tato karta je zpoplatněna částkou 3.800 Kč, na což nejsou senioři dostatečně upozorněni. Podle našeho názoru se může jednat o nové metody tzv. šmejdů.

celý článek

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky
28. 8. 2015 12:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Všímám si, že jsou nyní výhodnější sazby než v době, kdy jsem si vyřizoval svou hypotéku. Uvažuji o refinancování. Vyplatí se přejít k jiné bance? Děkuji za odpověď. Ano, všímáte si velmi dobře. Již nějaký čas se sazby drží na velmi příznivých hodnotách oproti období před pěti, šesti lety. Na to samozřejmě reagují všechny banky, a tak by Vaše banka, stejně jako kterákoli jiná, měla v případě Vašeho zájmu přijít se zajímavou nabídkou. Je tu ovšem několik ale.

celý článek

Tradiční krojované hody

Tradiční krojované hody
28. 8. 2015 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Miroslav/ Ve dnech 4. až 6. září proběhnou v Miroslavi tradiční krojované hody, které společně pořádají krojovaná chasa, sbor dobrovolných hasičů, Město Miroslav a Římskokatolický farní úřad Miroslav. Rozjezdem akce bude páteční taneční zábava s kapelou Minet. Oficiálním zahájením hodů je sobotní předání hodového práva chase v obřadní síni městského úřadu. Po deváté hodině následuje vyhrávání po městě a zvaní na hody. Od 16.00 hodin je připraveno krojované zavádění pod májí a od 20 hodin taneční zábava.

celý článek

Letní promítání v Ivančicích

Letní promítání v Ivančicích
28. 8. 2015 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Na začátku roku 2015 rozhodlo vedení města Ivančice v čele se starostou Milanem Bůčkem o obnovení letního promítání v Ivančicích. Letní kino zahájilo provoz 26. 6. na ukončení školního roku. Promítání probíhá v měsících červenec a srpen ve dnech pátek a sobota. Bylo využito původní prostranství na nádvoří radnice, kde původní Letňák býval. Změnou je promítání na velkou bílou - lehce panoramatickou zeď. Promítací technologie odpovídá kvalitě zvukově i obrazově a filmy jsou promítány z DVD a Blu-ray.

celý článek

Rozvoj dobrovolnické služby v Nemocnici Ivančice

Rozvoj dobrovolnické služby v Nemocnici Ivančice
28. 8. 2015 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dovolte, abychom vás seznámili s naší účastí v projektu „Era pomáhá regionům“, kde žádáme finanční pomoc pro rozvoj dobrovolnické služby v ivančické nemocnici. Pomoci můžete i vy. Činnost v Nemocnici Ivančice jsme započali v roce 2010 návštěvami LDN s dorostenci s dárečky a vystoupeními. Tato aktivita nadále trvá. Od roku 2012 zajišťujeme duchovní (kaplanskou) službu, od listopadu 2013 (s krátkým přerušením) zaměstnáváme po dohodě s nemocnicí zdravotní sestru Pavlínu Maršálkovou, která na LDN naplňuje lidské a sociální potřeby pacientů (komunikace, držení za ruku, nákupy, drobné posluhování).

celý článek
TOPlist