Zimní akce

Zpravodajství

Obnova židovského hřbitova za podpory nejen státu

Obnova židovského hřbitova za podpory nejen státu
29. 1. 2016 11:20  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Židovský hřbitov v Ivančicích je třetí nejstarší v ČR. Díky aktivitám PhDr. Věry Jelínkové, ivančické občanky, která stojí za jeho obnovou, patří i k nejlépe udržovaným v celé zemi. Kromě obnovy synagogy proběhla i celková údržba zeleně a práce na rekonstrukci hřbitovní zdi. Již v roce 2014 byl Ministerstvem životního prostředí ČR akceptován projekt na úpravy zeleně na místním židovském hřbitově, který zpracovala pro brněnskou židovskou obec Ing. Jitka Vágnerová (MŽP se na akci podílelo finanční částkou 694 000 Kč).

celý článek

Dočkají se kanalizace?

Dočkají se kanalizace?
29. 1. 2016 11:19  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Kanalizační síť je v Ivančicích dokončena. To se ovšem netýká místních částí Hrubšice a Řeznovice. Dočkají se tedy i místní občané kanalizace? Rada města Ivančice na svém posledním zasedání odsouhlasila provedení geologických a hydrogeologických vrtů pro následující stavební akce: vodovod Biskoupky, odkanalizování místních částí města Ivančice - Řeznovice a Hrubšice a odkanalizování místní části města Ivančice - Budkovice. Vrty provede pražská firma Vodohospodářský rozvoj a výstavba, a. s. Investorem je Svazek vodovodů a kanalizací Ivančice.

celý článek

Bezplatná strava pro děti v kraji ohrožené chudobou

Bezplatná strava pro děti v kraji ohrožené chudobou
29. 1. 2016 11:18  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Téměř dva miliony korun rozdělí Jihomoravský kraj mezi mateřské a základní školy v kraji. Díky podpoře z Evropské unie a státního rozpočtu získá od února do června 2016 bezplatnou stravu až 659 dětí v JM kraji. Projekt nazvaný Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách z prostředků OP PMP v Jihomoravském kraji začne v únoru.

celý článek

Soutěž o vzhled radnice

Soutěž o vzhled radnice
29. 1. 2016 11:17  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravské Bránice/ Již v březnu 2014 schválili zastupitelé v Moravských Bránicích záměr výstavby nového objektu, kde by měla být kromě obecního úřadu také hasičská zbrojnice. Objekt by měl zároveň sloužit jako místní společenské centrum. Nový obecní úřad by měl být postaven na pozemcích za stávajícím. V současné době začíná místní radnice pracovat na přípravě výběrového řízení projektanta, a to formou architektonické soutěže. Místní zastupitelé chtějí využít možnosti porovnávat mezi sebou větší množství návrhů. Z těch si pak, s pomocí odborné poroty, vybrat nejvhodnější návrh stavby.

celý článek

Vyhlásí veřejnou sbírku

Vyhlásí veřejnou sbírku
29. 1. 2016 11:16  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Oslavany/ Oslavanské historické slavnosti jsou významnou kulturní akcí tohoto druhu v celém regionu. Bohužel, nic není zadarmo. Z tohoto důvodu se rozhodli v Oslavanech vyhlásit veřejnou sbírku na pokrytí nákladů akce. Rada města Oslavan na svém vydala souhlas s jejím konáním, a to ve dnech 18. února až 31. července 2016. Na konání historických slavností bude použit i výtěžek z reprezentačního plesu města.

celý článek

Půjčil jsem známému a ten dluh nevrací

Půjčil jsem známému a ten dluh nevrací
29. 1. 2016 11:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Začátkem loňského roku jsem půjčil svému známému peníze. Řekl mi, že potřebuje krátkodobou půjčku 20.000 Kč, a že mi peníze do dvou měsíců vrátí. Peníze však v termínu nevrátil a po dalších několika měsících se mnou přestal komunikovat. Když se mi ho podařilo zastihnout, tak mi stále sliboval, že vše dá do pořádku, ale nestalo se tak. Asi před týdnem jsem od našeho společného známého zjistil, že si podal k soudu oddlužení, o čemž mě však neinformoval. Chtěl jsem se tedy zeptat, jak mám dále postupovat, údajně snad má již oddlužení povolené, ale podrobnosti neznám. Když se ho na to chci zeptat, má telefon nedostupný. Děkuji za odpověď.

celý článek

II. důchodový pilíř zrušen! Jak spořit na důchod?

II. důchodový pilíř zrušen! Jak spořit na důchod?
29. 1. 2016 11:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Už několik měsíců přemýšlím o zapojení do důchodového spoření. Ráda bych si začala něco spořit na důchod a nic lepšího mě nenapadá. Můžete mi prosím doporučit, přes jaké penzijní připojištění je to nejlepší nebo případně doporučit nějakou jinou formu spoření? Stejnou situaci řeší i manžel, takže bychom potřebovali poradit oba.

celý článek

Studie na instalaci kamerového sytému zpracována

Studie na instalaci kamerového sytému zpracována
29. 1. 2016 11:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Ivančický místostarosta, Ing. Roman Sládek, předložil na veřejném zasedání zastupitelům studii na vybudování městského kamerového dohlížecího systému pro město Ivančice. Podle jeho slov je cílem studie navrhnout městský kamerový a dohlížecí systém. Systém je určen ke sledování událostí a jeho záznamu. Jednou z oblastí využití je ochrana majetku ve vlastnictví města, zajištění bezpečnosti sledovaných objektů a jejich okolí. V místech zvýšeného rizika je možné jej využít ke zvýšení bezpečnosti osob, snížení vandalismu, krádeží a kriminality.

celý článek

Dálnice na Mikulov a Vídeň

Dálnice na Mikulov a Vídeň
29. 1. 2016 11:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Jeden z klíčových bodů Zásad územního rozvoje JM kraje, který nejen Brno posune blíže k Vídni, projednalo zastupitelstvo ve čtvrtek 28. ledna. Jednalo se o výběr varianty R52 do Mikulova. „Krajské zastupitelstvo dnes jednomyslně schválilo základní variantu komunikace R52, která kopíruje stávající silnici a využívá dnešního průchodu územím,“ uvedl radní Antonín Tesařík. Tato volba má minimální dopad na životní prostředí a nezasahuje do nezastavěné krajiny.

celý článek

Malá energetika v praxi

Malá energetika v praxi
29. 1. 2016 11:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Měl jsem nedávno příležitost navštívit vesnici v divočině. Vesnici daleko od měst, vesnici daleko od civilizace, vesnici bez elektřiny. No vesnici, spíš pár chýšek a přístřešků a celkem asi 25 obyvatel. Vesnici v lesích a horách a také vesnici bez trvalého připojení k nějaké elektrické síti. Večer a v noci svícení olejovými lampičkami, svíčkami, baterkami a jako centrální „svítidlo“ oheň. Ale nebyl důvod v noci ponocovat. Bez žárovky při svíčce nebo olejové lampičce toho skutečně moc nepoděláte. A tak si ležíte a myšlénkujete. Co vlastně potřebuji k bydlení?

celý článek
TOPlist