Michálek duben 2018
Zimní akce

Zpravodajství

ČEZ žádá o posouzení vlivů nových bloků na prostředí

ČEZ žádá o posouzení vlivů nových bloků na prostředí
29. 7. 2016 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

ČEZ žádá MŽP o posouzení vlivů případné výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech na životní prostředí. Předala proto ministerstvu životního prostředí dokumenty potřebné pro spuštění procesu EIA. Účelem procesu EIA je zjistit, popsat a komplexně vyhodnotit předpokládané vlivy připravovaných záměrů na životní prostředí a veřejné zdraví ve všech rozhodujících souvislostech. Proces EIA probíhá v zákonem definovaných případech, a to vždy dříve, než jsou získána všechna potřebná povolení a než se započne s vlastní realizací záměrů.

celý článek

Další část obchvatu Znojma

Další část obchvatu Znojma
29. 7. 2016 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra dopravy Dana Ťoka a hejtmana Michala Haška byla 28. července poklepáním na základní kámen zahájena výstavba silnice I/38 Znojmo obchvat II. Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude tvořit ucelený obchvat města. Ten bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo.

celý článek

Chci si sjednat havarijní pojištění. Podle čeho postupovat?

Chci si sjednat havarijní pojištění. Podle čeho postupovat?
29. 7. 2016 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Havarijní pojištění je závislé na stáří vozidla, na jeho současné hodnotě (pojistné částce) a také na tom, zda v případě jeho úplného zničení zvládnete opravu z vlastních prostředků. Pokud má vaše auto standardní stáří pět až šest let, havarijní pojištění se vám vyplatí, stejně jako u dražších vozidel, kdy je lepší chránit i trochu starší vozy.

celý článek

Nejen o létě s MUDr. Janem Žaloudíkem

Nejen o létě s MUDr. Janem Žaloudíkem
29. 7. 2016 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Léto je časem odpočinku. Každý ho trávíme jinak. Někdo na své zahradě, druhý v zahraničí u moře. Jak si užívá léto jeden z našich nejvýznamnějších odborníků v léčbě rakoviny, prof. MUDr. Jan Žaloudík, ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně?

celý článek

Višňovské kulturní léto 2016

Višňovské kulturní léto 2016
29. 7. 2016 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Šestý ročník Višňovského kulturního léta se v městysi Višňovém uskutečnil v prvních dnech měsíce července. Dnes již se tato akce řadí k tradičním višňovským akcím, které oslavují léto, kulturu, společenská setkání, sportovní akce. Ten letošní ročník byl navíc doplněn i setkáním nejen sportovců ze spřátelených obcí Višňové, tj. z Višňové u Frýdlantu, Višňové u Příbrami a ze Slovenska z Višňové u Žiliny.

celý článek

Znojemsko za francouzské okupace v roce 1809

Znojemsko za francouzské okupace v roce 1809
29. 7. 2016 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Bitva u Znojma je jednou ze čtyř bitev svedených na území našeho státu za napoleonských válek. Jednalo se o rozhodující bitvu 5. protifrancouzské koalice. Po bitvě u Slavkova (1805) rakouská strana pod velením velkovévody Karla zmodernizovala a zmobilizovala armádu. Zvítězila v bitvě u Aspernu, což byla první výraznější Napoleonova prohra za několik let, ale vzápětí podlehla u Wagramu. Rakušané neutrpěli tak ničivou porážku jako u Slavkova, přesto začali od Vídně 6. - 10. 7. 1809 ustupovat.

celý článek

Číňané potvrdili investici

Číňané potvrdili investici
1. 7. 2016 12:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tři významné dokumenty pro Jihomoravský kraj jsou podepsány. Za účasti předsedy vlády Bohuslava Sobotky a hejtmana Michala Haška došlo v Čínské lidové republice k podpisům smluv o partnerství mezi JM krajem a provincií Hebei a městem Cangzhou a především pak k smlouvě o investici čínské firmy z provincie Hebei do projektu lázeňského parku Thermal Pasohlávky.

celý článek

Prázdniny jsou tady!

Prázdniny jsou tady!
1. 7. 2016 12:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Tato událost se opakuje periodicky každý rok a přitom nikomu nikdy nezevšední. Po různorodých dobře míněných pedagogických domluvách a delším proslovu o píli a snažení jsou naše milované děti vypuštěny jako tornádo svými učiteli do ulic, aby si užily patřičně sluníčka a letních radovánek. Toto dvouměsíční období, které je námi rodiči očekáváno s obavami, se již po desetiletí honosí názvem „prázdniny“. Znavení učitelé se konečně po desetiměsíčním martýriu zbaví svých milovaných žáků a pověsí je, alespoň na chvilku, na krk jejich drahým rodičům.

celý článek

Opravy Besedního domu urychlí. Našel se nájemce

Opravy Besedního domu urychlí. Našel se nájemce
1. 7. 2016 12:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Stav ivančického Besedního domu je horší, než se přepokládalo. Tuto informaci předal na posledním veřejném zasedání zastupitelstva všem přítomným místostarosta Ivančic, pan Jaroslav Sojka. V návaznosti na tuto skutečnost předložil zastupitelům harmonogram oprav objektu. Radnice naplánovala, že od června bude probíhat oprava střechy, výměna střešní krytiny, oprava krokví, přelaťování, kontrola stropních trámů a jejich fixace. V srpnu by měla následovat výměna oken, repase, doplnění ostění. Ve špatném stavu je i vybavení velkého sálu.

celý článek

Deset milionů za chodníky a silnici bez hluku

Deset milionů za chodníky a silnici bez hluku
1. 7. 2016 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ V ulici Na Brněnce v Ivančicích natáhnou silničáři nový protihlukový koberec. Když tudy pojedou auta, mezi křižovatkami s ulicemi Padochovská a V Uličce, najednou ztichnou. „Jihomoravští silničáři 315 metrů dlouhý úsek vozovky opraví a natáhnou nový asfaltový koberec s protihlukovými účinky. Stavební práce začnou letos v srpnu a do- končení předpokládáme v říjnu,“ uvedl náměstek hejtmana JM kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák s tím, že investiční záměr na svém zasedání 22. června schválili krajští radní.

celý článek
TOPlist