Michálek březen 2019

Zpravodajství

Otevřou kapli sv. Floriána

Otevřou kapli sv. Floriána
20. 5. 2016 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravský Krumlov/ Již po staletí je svatý Florián patronem Moravského Krumlova. K jeho poctě byla na kopci Floriánek vybudována kaple, která je dominantou města. Kaple bývá otevřena 8. května na Floriánskou pouť a 12. června na Orelskou pouť. V letošním roce se pro širokou veřejnost otevře i v následujících termínech: 28. 5. od 9 do 15 hod., 3. 7. a 10. 7. od 13 do 17 hod, 7. a 14. srpna od 13 do 17 hod. a 4. září od 14 do 17 hod.

celý článek

Při každém vítání občánků zasadí v Krumlově strom

Při každém vítání občánků zasadí v Krumlově strom
20. 5. 2016 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravský Krumlov/ Město má novou tradici - při příležitosti vítání občánků se za každý nový dětský přírůstek vysadí strom. V Krumlově se koná toto tradiční vítání občánků dvakrát ročně - na jaře a na podzim. Letošní jarní vítání 26 dětí se uskutečnilo v sobotu 9. dubna v obřadní síni městského úřadu. Sázení prvního stromu společně s rodiči a sourozenci nových občánků se konalo v úterý 3. května.

celý článek

Vyplatí se 2 až 3 tisíce dát do penzijka?

Vyplatí se 2 až 3 tisíce  dát do penzijka?
20. 5. 2016 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

S těmito penězi dosáhnete na daňovou úlevu. Aktuálně to platí pro druhou tisícikorunu, od roku 2017 se má limit zvýšit na 3 tisíce. Nyní můžete na dani ušetřit 1 800 korun ročně při úložce 2 tisíc korun měsíčně. Když je vložíte zpět do účastnického fondu (ať už konzervativního, dynamického či vyváženého), bude vám stačit nižší vlastní vklad. Po 30 letech budete mít například při 4% zhodnocení fondu naspořeno přes 1,55 milionu korun. Jenže nesmíte zapomenout na jednu záludnost, a to jsou daně.

celý článek

Mikroregion Ivančicko vydal obrazovou publikaci

Mikroregion Ivančicko vydal obrazovou publikaci
20. 5. 2016 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Mikroregion Ivančicko patří mezi nejkrásnější kouty jihozápadní Moravy. V současné době přibližuje jeho krásy i obrazová publikace, která byla vydána v letošním roce. Na podrobnosti jsme se zeptali tajemníka Mikroregionu Ivančicko, Ing. Bohumila Smutného. Čím byla inspirována myšlenka na vznik této publikace? Mikroregion každoročně pro své obce připravuje projekt s názvem „Rok Mikroregionu Ivančicko“ za podpory Nadace ČEZ. To v praxi znamená, že v členských obcích jsou finančně a materiálně podporovány různé kulturní, společenské a sportovní aktivity.

celý článek

Svěcení kříže v Ivančicích

Svěcení kříže v Ivančicích
20. 5. 2016 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V prosinci loňského roku byl v Ivančicích v Lánech znovu postaven kamenný kříž. Na stejném místě byl již od roku 1812 a byl postaven při staré cestě do Oslavan, kterou využívali zvláště horníci jdoucí k dolu Kukla. Přesto, že v té době byla řada křížů dílem novoveských Majerů a vyrobených z kamene lomu v Nové Vsi, tento je odlišný, kámen je cizí a také kameník je zatím neznámý. Musíme počkat, až odborníci zjistí jak autora, tak i lom, odkud kámen pochází. Opravu kříže zajistila firma Allan Doupal ze Šternberka.

celý článek

Okrašlovací spolek v Ivančicích založen před 130 lety

Okrašlovací spolek v Ivančicích založen před 130 lety
20. 5. 2016 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Už jen pamětníci si mohou pamatovat na činnost Zalesňovacího a okrašlovacího spolku v Ivančicích. Byl založen v roce 1886 a při jeho založení byli tehdejší vedoucí představitelé Ivančic v čele se starostou města Janem Kočím. Pro činnost spolku byly vytvořeny sekce: 1. Pro upravení cest a strání, udržování čistoty na veřejných místech - ředitel Jan Vrba a Jan Kočí. 2. Pro zalesňování – lesník Bscheitner a Václav Hans. 3. Pro zakládání stromořadí a sadů - Jan Knoll, Jan Čermák, W. Ziegler a František Charvát.

celý článek

Ivančice přivítají orientační běžce z celé republiky

Ivančice přivítají orientační běžce z celé republiky
20. 5. 2016 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 4. června uspořádá rosický klub orientačního běhu Beta Ursus Orienteering v Ivančicích závod Českého poháru, dorosteneckého žebříčku A, Jihomoravské ligy a Ligy Vysočiny ve sprintu. Současně to bude jeden z šesti závodů probíhajících v Česku, které jsou letos zařazeny i do světového žebříčku (WRE). Do Ivančic se tedy sjede okolo 1000 závodníků včetně české elity a zahraničních běžců. Úkolem závodníků v orientačním běhu je v co nejkratším čase proběhnout trať vyznačenou na mapě, kterou dostanou na startu, v daném pořadí, přitom musí najít a orazit všechny kontroly. Těch budou mít od 10 u dětí po 20 až 25 u mužské elity. Postupy mezi jednotlivými kontrolami si závodníci volí sami podle svých zkušeností. Používat přitom mohou pouze buzolu, svoji hlavu a nohy.

celý článek

Discgolfová špička České republiky v Krumlově

Discgolfová špička České republiky v Krumlově
20. 5. 2016 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Rádi bychom Vás jménem spolku Discgolf Club Moravský Krumlov pozvali na akci, která se možná již v dějinách našeho města nebude opakovat. Malebný zámecký park bude hostit v termínu 27. - 29. května Mistrovství České republiky v discgolfu. Tato mladá odnož golfu již zapustila v Moravském Krumlově pevně své kořeny a pořádání takové akce je toho přímým důkazem. Po dlouhých a náročných vyjednáváních a splnění všech kritérií bylo MČR přiděleno právě našemu městu.

celý článek

Okruh patřil historikům

Okruh patřil historikům
20. 5. 2016 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

O druhém květnovém víkendu se na Masarykově okruhu konal rakouský okruhový seriál historických vozů - Histo Cup 2016. Na brněnské trati tak bylo k vidění mnoho legendárních značek, které v minulosti sbíraly vavříny v nejslavnějších závodech po celém světě. Vozy Jaguar, BMW, Audi, Ferrari, Ford a další nadchly všechny příznivce automobilové historie. Že se zde nejezdí vycházkovým tempem, předvedl domácí jezdec David Bečvář, který při kontaktu v nedělním závodě přišel o přední kapotu svého Jaguaru. Přesto dokázal závod dokončit na 5. místě.

celý článek

Házenkářky z Ivančic v republikovém finále

Házenkářky z Ivančic v republikovém finále
20. 5. 2016 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Jako zlatá niť je kolem našeho města opředená minulost dívčí házené. Je již zvykem si připomenout soutěžní ročníky 1958-1959 a 1959-1960, kdy ze Staré Turé a následně z Martina přivezly dorostenky dva tituly mistryň Československa. V sezóně 1960-1961 pak bronzovou medaili z Košic (SK). Podle svých babičkovských vzorů jde generace vančických dvoutisícovek-dvoutisícjedniček. Po cestě již posbírala dva žákovské tituly mistryň republiky (2012-2013 a 2014-2015) a teď se chystá ztéci dorostenecké mety. Cestu do finále si musely proklestit i přes extraligové základny moravských házenkářských bašt.

celý článek
TOPlist