Michálek březen 2019

Zpravodajství

Mladší žákyně z Miroslavi dovezly mistrovské stříbro

Mladší žákyně z Miroslavi dovezly mistrovské stříbro
31. 7. 2015 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Sezóna mladších žaček 2014/2015 byla stejně úspěšná jako ta minulá, jen cesta na vrchol byla mnohem komplikovanější a složitější než v roce minulém. Po podzimní části děvčata vedla tabulku s menším náskokem na druhé Ostopovice, když vyhrála dva turnaje ze tří. Po zimě byl rozjezd o něco pomalejší. Soupeření o první místo v tabulce a o účast na Mistrovství ČR probíhalo až do posledního turnaje. Miroslavská děvčata mohla rozhodnout o svém postupu a upevnit první místo při domácím turnaji. Zřejmě však zafungovala nervozita před domácími skvělými fanoušky a klíčový zápas se svým rivalem prohrála.

celý článek

Badminton v Ivančicích

Badminton v Ivančicích
31. 7. 2015 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Badmintonový klub BC 66 Ivančice uspořádal 30. 5. v městské sportovní hale v Ivančicích 32. ročník turnaje žáků. Hrálo se v kategoriích U 11 a U 13. V párových disciplínách zvítězili: Klárka Brázdová, Marek Skoupý, 2. Terezka Ciróková, Pepík Cirók, 3. Dominika Feithová, Emma Měrková. Klub děkuje všem svým sponzorům za ceny pro vítěze turnaje.

celý článek

Wroclaw Trophy 2015

Wroclaw Trophy 2015
31. 7. 2015 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Ve dnech 9. až 13. července se mladí fotbalisté z Moravského Krumlova zúčastnili již podruhé turnaje „Wroclaw Trophy“ v Polsku. Zastoupení jsme měli v kategorii U17 v počtu 17 hráčů. Kategorie byla rozdělena do 3 skupin po 4 týmech. Nám los přidělil v základní části soupeře z Polska, Rumunska a ze Slovenska. První zápolení vypuklo v pátek brzy ráno, kdy naším soupeřem byl tým MKP Wratislavia z Polska. Zápas s množstvím šancí na naší straně nakonec skončil remízou 0:0. Po hodinové pauze nás čekal zápas s pozdějším vítězem celé kategorie - týmem Junošport ze Slovenska.

celý článek

Na GBJ se konal atletický závod Zajícovy ligy

Na GBJ se konal atletický závod Zajícovy ligy
31. 7. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Atletika, z řeckého slova „áthleon“, je základní sportovní odvětví, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka, tj. běhy, chůzi, skoky, vrhy a hody. Původně znamenala boj, závodění. Jeden z takových atletických závodů se konal dne 30. května 2015 na hřišti Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích - 2. kolo IV. ročníku Zajícovy ligy. Jedná se o projekt, který spojuje šest atletických oddílů na jihu Moravy. Moravský Krumlov, Deblín, Oslavany, Hustopeče, Bílovice nad Svitavou a Přísnotice.

celý článek

V plavkách se představí i finalistky soutěže Miss Víno

V plavkách se představí i finalistky soutěže Miss Víno
16. 7. 2015 15:37  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Nejmodernější akvapark v Česku Aqualand Moravia v Pasohlávkách u Mikulova chystá na 18. července den plný módy. Součástí akce bude přehlídka plavek a spodního prádla včetně představení finalistek soutěže Miss Víno v netradičním prostoru mezi tobogány a bazény. Lidé se budou moci v příjemném prostředí potkat také s českou Miss Earth 2015 Karolínou Mališovou. Fashion Day v Aqualandu Moravia navazuje na početné akce, které organizátoři pro návštěvníky na léto nachystali. Koncem června odstartovala letní sezóna hudebním festivalem za účasti zpěváka Bena Cristovaa.

celý článek

Kraj podpoří třemi miliony vzdělávací projekt krajské hospodářské komory

Kraj podpoří třemi miliony vzdělávací projekt krajské hospodářské komory
16. 7. 2015 15:21  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Jihomoravský kraj podpoří částkou ve výši tří milionů korun projekt krajské organizace hospodářské komory s názvem „Vzděláváním a informovaností k rozvoji podnikání“. Patřičnou smlouvu o poskytnutí dotace podepsal hejtman Michal Hašek ve středu 15. července 2015 spolu se zástupci Krajské hospodářské komory Jihomoravského kraje. Projekt navazuje na předchozí projekty pro malé a střední podnikatele za podpory kraje. Cílem projektu je aktivní podpora malého a středního podnikání regionu jižní Moravy - projektové aktivity jsou částečně provázány se zaváděním inovací do praxe, což přispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti podnikatelských subjektů.

celý článek

V. ročník Višňovského kulturního léta

V. ročník Višňovského kulturního léta
14. 7. 2015 16:59  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Stalo se již pro městys Višňové tradicí pořádání Višňovského kulturního léta. Příprava toho letošního stejně jako u ročníků předešlých započala po skončení toho léta předchozího. Především organizace a zařizování osnovy programu nese své. Vlastní organizace má své finále vždy před začátkem daného léta. V pondělí 6. července byl filmovým festivalem zahájen, jak již je výše uvedeno, 5. ročník Višňovského kulturního léta.

celý článek

Význačná díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových na zámku v Moravském Krumlově

Význačná díla ze sbírky Jana a Medy Mládkových na zámku v Moravském Krumlově
1. 7. 2015 01:23  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Museum Kampa ve spolupráci s městem Moravský Krumlov otevírá v prostorách moravskokrumlovského zámku stálou expozici, která představuje unikátní a významná díla se Sbírky Jana a Medy Mládkových. Ve výběru více než šesti desítek prací návštěvníci najdou díla od klíčových představitelů českého či středoevropského umění 2. poloviny 20. století, jako jsou plastiky Pavla Kolíbala, skleněné sloupy René Roubíčka, plátna Jiřího Sopka, Otakara Slavíka a Jiřího Davida, pozoruhodné látkové koláže Adrieny Šimotové či velkoformátového obrazu nositele Oskara Theodora Pištěka, který se zároveň stal ikonou celé expozice. Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!

celý článek

Čtvrtý blok Jaderné elektrárny Dukovany opět vyrábí

Čtvrtý blok Jaderné elektrárny Dukovany opět vyrábí
29. 6. 2015 23:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dnes v pondělí 29. 6. byla úspěšně ukončena neplánovaná odstávka 4. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany, vyvolaná netěsností na potrubí. Oprava si vyžádala omezení výroby v délce 5,8 dnů. Během této doby se pracovníkům elektrárny podařilo odstranit netěsnost na napajecím potrubí k parogenerátoru PG 43 na sekundární straně. Netěsnost neměla vliv na zaměstnance ani na okolí elektrárny. Přifázování generátoru turbíny TG 41 proběhlo dnes v 0:21 hod. a TG 42 v 0:57 hod. Následující plánovaná odstávka v Jaderné elektrárně Dukovany proběhne na 1. RB od 29. 8. – 25. 10.

celý článek

Vinařský fond spolupracuje s krajem na novele trestního zákona proti pančování vína

Vinařský fond spolupracuje s krajem na novele trestního zákona proti pančování vína
29. 6. 2015 15:20  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Reagovat na problém pančování vína se rozhodl Jihomoravský kraj, který se snaží vyvolat širokou odbornou diskuzi. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek seznámil členy Rady Vinařského fondu v pondělí 29. června 2015 s informacemi o právní úpravě pančovaní vína ve vybraných státech Evropské unie, která se týká variant možné právní úpravy trestního postihu pančovaní vína v České republice. Hejtman připomněl záměr Jihomoravského kraje po široké odborné diskusi a snahu předložit cestou krajské zákonodárné iniciativy novelu trestního zákona reagující na problém pančovaní vína.

celý článek
TOPlist