Michálek březen 2019
DJEMBE MARATHON 2019

Zpravodajství

Tři česká vítězství a nový rekord Masarykova okruhu

Tři česká vítězství a nový rekord Masarykova okruhu
6. 9. 2015 20:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Třikrát hrála během závodního víkendu FIA ETCC na Masarykově okruhu česká hymna. Ve dvou případech Adamu Koutovi, který zvítězil v obou závodech SUPERKART a také Michalu Matějovskému, který suverénně ovládl svoji kategorii TC2 v sérii FIA ETCC. Třetí série – BOSS GP – se pak postarala o nový oficiální rekord Masarykova okruhu. Jeho novým držitelem je rakouský jezdec Ingo Gerstl s monopostem F1 Toro Rosso STR1.

celý článek

Automobilový vrchol sezony je tu

Automobilový vrchol sezony je tu
4. 9. 2015 16:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Pět českých jezdců na startu, z toho tři, kteří se budou chtít porvat o vítězství. To je bilance závodního víkendu FIA ETCC, který společně se sériemi BOSS GP a SUPERKART hostí Masarykův okruh o nadcházejícím víkendu. Ve třech sériích, které se během závodního víkendu představí, budou moci domácí fanoušci fandit vždy českému jezdci, přesněji i více českým jezdcům. Ve FIA ETCC se představí loňský držitel titulu Petr Fulín, který letos přesedl na Seat Leon, s nímž bojuje o titul v Single Make Trophy, loňský vicemistr Michal Matějovský zůstal věrný BMW a s ním průběžně vede hodnocení třídy TC2.

celý článek

Kdo přepíše rekord okruhu? Ve hře je Jaguar i Toro Rosso

Kdo přepíše rekord okruhu? Ve hře je Jaguar i Toro Rosso
2. 9. 2015 14:42  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Už pět let platí oficiální rekord Masarykova okruhu. Časem 1:43,260 jej drží Ital Luca Filippi s monopostem Lola B52/02 ze seriálu AutoGP. Už tuto neděli 6. září se ovšem dost možná bude tabulka přepisovat. Na Masarykově okruhu totiž do závodu odstartují monoposty F1. Nadcházející závodní víkend totiž Masarykův okruh hostí v rámci závodů FIA ETCC i seriál BOSS GP. A ve startovní listině je kromě plejády monopostů GP2 i zmiňovaného vozu AutoGP zapsány dvě formule 1. A ty podle předpokladů mají velmi dobrou šanci rekord zlomit a posunout jej výrazně směrem k rekordu absolutnímu.

celý článek

Velká cena má zelenou. Vláda schválila materiál ministerstva

Velká cena má zelenou. Vláda schválila materiál ministerstva
2. 9. 2015 14:40  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Vláda České republiky schválila v pondělí 31. srpna materiál ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy týkající se podpory Grand Prix České republiky od roku 2016. A to v novém modelu jeho pořádání. "Držitelem licence (práv na pořádání GP ČR) bude spolek založený Jihomoravským krajem, městem Brnem a Centrálou cestovního ruchu Jihomoravského kraje, který bude také garantem transparentního hospodaření Grand Prix ČR. Byl tak naplněn další bod dohody mezi ministryní Kateřinou Valachovou a šéfem světového promotéra GP - společností Dorna Sports," sdělil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

celý článek

Brněnské Mahenovo divadlo se tentokrát otevře pro špičkové manažery

Brněnské Mahenovo divadlo se tentokrát otevře pro špičkové manažery
2. 9. 2015 14:38  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Změnu od obvyklých divadelních představení zažije Mahenovo divadlo v Brně. Své prostory totiž 17. září otevře světovým i českým top manažerům, kteří zde budou před čtyřsetčlenným publikem přednášet o svých manažerských a marketingových zkušenostech. To vše v rámci konference Leadership Brno, která navazuje na úspěch akce v hlavní metropoli. Program obstará celkem 7 řečníků.

celý článek

Do vědy v regionu půjde téměř 100 milionů korun

Do vědy v regionu půjde téměř 100 milionů korun
2. 9. 2015 14:34  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Rada Jihomoravského kraje schválila vyhlášení 1. výzvy k předkládání grantových projektů do programu SoMoPro 3. Tento prestižní program již na jižní Moravu přilákal 53 špičkových vědců z celého světa. Třetí SoMoPro (SoMoPro - South Moravian Region Programme for Distinguished Researchers) je více zaměřeno na oblasti posilující konkurenceschopnost Jihomoravského kraje na mezinárodním poli, jako jsou materiálový výzkum, informační a komunikační technologie či biotechnologie a biomedicína.

celý článek

Kotlíkové dotace od kraje

Kotlíkové dotace od kraje
28. 8. 2015 12:25  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Čistota ovzduší je jednou z priorit ochrany životního prostředí v ČR. Jedním z nástrojů, kterým tohoto cíle chce stát dosáhnout, je i společný program na výměnu kotlů, který vypsal Státní fond životního prostředí ČR. Jeho cílem je snížení znečištění ovzduší z malých spalovacích zdrojů do tepelného výkonu 50 kW, tzv. lokálních topenišť využívajících tuhá paliva. Předmětem dotace je výměna stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje. O dotaci mohou žádat majitelé rodinných domů v krajích ČR, jenž se do programu, který je znám mezi širokou veřejností pod názvem „kotlíkové dotace“, přihlásí.

celý článek

Přemýšlení někdy bolí

Přemýšlení někdy bolí
28. 8. 2015 12:24  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Jako dítko školou povinné jsem často slýchával okřídlenou větu: „Práce polidštila opici, proč by neudělala člověka i z tebe?“ Je pravda, že toto životní moudro bylo zhusta slyšet od jara do pozdního podzimu, kdy bylo na zahradě potřeba každé pracovité ruky. Zprvu jsem nechápal, co mám vlastně společného s tak roztomilým tvorem, jako je například kočkodan. Vše mi vysvětlil až jeden ctihodný učitel dějepravy, který mi důvěrně prozradil, že důvodem polidštění našeho prapředka nebylo to, že vzal klacek do ruky, ale to, že začal přemýšlet, co s ním.

celý článek

Daňové pokladny zrušeny

Daňové pokladny zrušeny
28. 8. 2015 12:23  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ K 1. září 2015 dochází na níže uvedených pracovištích Finančního úřadu pro JM kraj ke zrušení daňové pokladny pro příjem plateb v hotovosti: Boskovice, Bučovice, Hustopeče, Ivančice, Moravský Krumlov, Mikulov, Tišnov, Slavkov u Brna, Veselí nad Moravou. Na těchto pracovištích lze uhradit v hotovosti nadále pouze příslušné správní poplatky. Veškeré platby daní bude možné provést jen bankovním převodem či poštovní poukázkou.

celý článek

Nový chodník do Letkovic

Nový chodník do Letkovic
28. 8. 2015 12:22  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Mezi místní ivančickou částí Letkovice, ul. Říční a ulicí Na Volvách v centrálních Ivančicích byl od nepaměti čilý pěší ruch. Letkovičtí si tudy vždy zkracovali cestu jak za nákupy, za zaměstnáním tak i na místní vlakové nádraží. Komunikace pro pěší zde nebyla vždy nejkvalitnější i přes umístění betonových panelů, které svého času zbavily místní občany alespoň obtížného bláta. Ivančická radnice se rozhodla zde vystavět nový chodník. Projekt byl již zpracován a rada města, na základě doporučení komise pro zadávání veřejných zakázek, vybrala i firmu, která stavbu zrealizuje. Bude jí místní firma Betostav Development, s. r. o. Za chodník radnice ze svého rozpočtu zaplatí 774.566 korun včetně DPH.

celý článek
TOPlist