Michálek duben 2018

Zpravodajství

Vítání podzimu v Suchohrdlech

Vítání podzimu v Suchohrdlech
6. 11. 2015 11:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Stejně jako každý rok i letos se uskutečnilo v ZŠ a MŠ Suchohrdly u Miroslavi vítání podzimu. Pro účastníky akce byly připraveny malé dílničky, kde si mohli vyrobit podzimní prostírání s otisky jablíček, vymodelovat drobné podzimní plody ze slaného těsta, nebo vyřezat a ozdobit dýni. Mnozí si přinesli i svůj vlastní přírodní materiál ke zdobení, a tak vznikla velmi pěkná dílka, která si nakonec mohly děti odnést domů. Pro děti bylo rovněž zajištěno občerstvení, k dispozici měly teplý čaj a upečený perník.

celý článek

Dorostenky na čele 1. ligy

Dorostenky na čele 1. ligy
6. 11. 2015 11:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V záři vstoupily naše mladší dorostenky do celostátní dorostenecké ligy v házené. Ve skrytu duše jsme doufali, že si povedou obstojně a budou dýchat soupeřům, především těm, kteří jsou základnami interligových či prvoligových týmů, na záda. Dosavadní vývoj nás mile překvapil a holky šlapou na plný pecky. Dosud drží neporazitelnost stejně tak jako hráčky HC ZLÍN. A právě o tomto víkendu se rozhodne ve vzájemném duelu, kdo dále půjde bez ztráty kytičky. Půjde určitě o utkání sezóny.

celý článek

Dušičková prohlídka kaple sv. Markéty na Topanově

Dušičková prohlídka kaple sv. Markéty na Topanově
6. 11. 2015 11:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Při příležitosti svátku Všech svatých, tzv. Dušiček, se konala 31. října mše v kapli sv. Markéty na rybnickém hřbitově a následně byla tato kaplička se svolením obce Rybníky otevřena i pro zájemce o prohlídku. Podle zběžného odhadu zde bylo přes padesát návštěvníků. Jelikož mnozí přišli již v létě, kdy byly vypsány čtyři návštěvní termíny a výklad k historii kaple i samotného místa - dřívější osady Topanov - již slyšeli (případně jako rodáci z obce Rybníky sami o kapličce něco věděli), snažili jsme se tuto „dušičkovou“ prohlídku ozvláštnit a přidat něco nového.

celý článek

Ze soutěže Lyra 2015

Ze soutěže Lyra 2015
6. 11. 2015 11:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V krásnou slunečnou sobotu 24. října se parkovací místa kolem rakšické Orlovny zaplnila do posledního a opozdilci jen těžko hledali, kde odstavit svůj vůz. V Orlovně to hučelo jako v úlu a pilné „včelky“ v tyrkysových tričkách s nápisem Lyra kmitaly, co jim nohy a ruce stačily. Právě probíhala registrace soutěžících letošního ročníku pěvecké soutěže Lyra. Bylo jich opravdu mnoho. Věřte nevěřte, sjelo se jich přes 80 ze 35 škol z celé Moravy. Zastoupení letos měla kromě tradičních účastníků z okolních obcí dokonce i Ostrava, Olomouc, Boskovice, Třebíč, Hranice nad Moravou či Strážnice.

celý článek

Železniční stanice Miroslav (Misslitz)

Železniční stanice Miroslav (Misslitz)
6. 11. 2015 11:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Železniční stanice Miroslav (dříve Misslitz) je součástí trati dle dnešního řazení č. 244 spojující kdysi Brno a Vídeň, nyní, bohužel sporadicky vedené, trati do Hrušovan nad Jevišovkou. Nachází se v poloze 107,724 km v nadmořské výšce 215 m n. m. Nejprve je dobré připomenout pár základních údajů. Trať z Brna, přesněji řečeno ze Střelic, dostala koncesi od Rakouských státních drah (k.k. privilegierte österreichische Staats eisenbahn-Gesellschaft – StEG) roku 1866 a uvedena do provozu byla roku 1870.

celý článek

Závěrečná na Dolině

Závěrečná na Dolině
6. 11. 2015 11:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V rozjížďkách se představili jezdci domácího klubu společně s ostatními závodníky, kteří se přijeli rozloučit s právě končící sezónou. Na trati se objevili chlapci ve třídách 50, 65 a 85 ccm. Někteří z nich si vyzkoušeli své nové stroje, které mají připraveny pro nadcházející sezónu. Krásný pohled byl zejména na nejmenší „padesátkaře“, kteří již od malička pronikají do světa vůně benzínu. Po krásně stráveném sobotním dni se všichni účastnící rozjeli do svých domovů, kde se budou během zimy připravovat na co nejlepší výsledky v příštím roce.

celý článek

Krumlovský běh oslavil čtvrt století

Krumlovský běh oslavil čtvrt století
6. 11. 2015 11:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 17. října se v Orlovně v Rakšicích za slunečného počasí sešlo rekordních 311 sportovců. V 10 hodin odstartoval 25. ročník Krumlovského běhu žákovskými kategoriemi na tratích již od 100 metrů. Následovaly kategorie dospělých, kde muži závodili na trati 8,5 kilometrů. Vítězem se stal Paulík Roman z Břeclavi a mezi ženami na trati dlouhé 4.000 metrů zvítězila Lenka Jančaříková z AAC Brno. Závodu se zúčastnili nejlepší běžci z jižní Moravy.

celý článek

Znojemští Orli získali podporu od kraje

Znojemští Orli získali podporu od kraje
27. 10. 2015 09:39  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dva miliony korun na základě nedávno podepsaného memoranda. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek podepsal v pondělí 26. října 2015 smlouvu o dotaci pro HC Orly Znojmo. "Podepsali jsme memorandum o spolupráci a z něj vyplývá konkrétní finanční podpora znojemského hokeje z rozpočtu Jihomoravského kraje. Na zabezpečení utkání a zajištění provozu kraj poskytuje Orlům dva miliony korun," uvedl hejtman Michal Hašek, který v brzké době také zavítá na některé z utkání. Podle něj jde nejen o podporu sportu a mládeže, ale také propagaci Jihomoravského kraje.

celý článek

Legiovlak - muzeum na kolejích

Legiovlak - muzeum na kolejích
23. 10. 2015 12:27  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dne 20. října dorazil Legiovlak - legionářské muzeum na kolejích - do Brna na Královo Pole. Už jedenáct zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Veřejnosti bude k dispozici zdarma až do 5. listopadu, poté odjíždí dále do Zlína. Královopolské nádraží v Brně je další zastávkou letošní pouti Legiovlaku, projektu Československé obce legionářské, který připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Souprava historických vagonů, která vznikla za podpory ministerstva obrany a mnoha dalších institucí, projede do roku 2020 celou Českou republiku a zavítá i na Slovensko.

celý článek

I stromy mají svůj den

I stromy mají svůj den
23. 10. 2015 12:26  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Blíží se konec října a celá příroda se pozvolna halí do šedivého oparu, který bývá příslibem chladné a nekonečné zimy. O tom, jaká letos bude, panují, jako vždy, zuřivé dohady. Znáte to. Bude určitě tuhá. Indiáni již od září chystají zásoby dřeva. Ale to už je stará historie, která tu už byla. Ne celá příroda se ale halí do mlžného oparu. Stromy jdou opačným směrem. Ty se právě v tomto ročním období oblékají do různobarevného pláště, aby prozářily tu trochu zbývajícího času, než náš svět zamkne na pár měsíců ledový klíč.

celý článek
TOPlist