Michálek duben 2018
Zimní akce

Zpravodajství

Brněnská Moto GP zná své vítěze

Brněnská Moto GP zná své vítěze
28. 8. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Po závodech v USA se kolotoč MotoGP vrátil do Evropy, a to na Masarykův okruh v Brně, kde se jel 11. podnik letošní sezóny - bwin Grand Prix České republiky. Na startu byli také všichni domácí jezdci Hanika, Kornfeil a Abrahám, který se do závodů vrátil po zranění, jež si přivodil v červnu v Barceloně. V kategorii Moto3 si nejlepší pozici na startu vyjel Ital Antonelli před lídrem šampionátu Kentem. Karel Hanika si vybojoval sedmou pozici a Jakub Kornfeil dvacáté místo na startovním roštu.

celý článek

Prohlášení společnosti k jednání s MŠMT a Dorna SPORTS

Prohlášení společnosti k jednání s MŠMT a Dorna SPORTS
16. 8. 2015 15:32  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Vedení společnosti Automotodrom Brno se v neděli 16. srpna účastnilo jednání ministryně školství Kateřiny Valachové a Carmela Ezpelety, výkonného ředitele společnosti Dorna Sports, která je držitelem práv na pořádání závodů Grand Prix silničních motocyklů. Výsledkem jednání je dohoda, že závod Grand Prix České republiky bude na Masarykově okruhu zachován na období 2016 – 2020.

celý článek

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program

Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program
12. 8. 2015 16:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Již 48. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 21. a 22. srpna ve Vizovicích nedaleko Zlína a oznamuje kompletní program. Roztančí jej hudební hvězdy Chinaski, Tomáš Klus, Mandrage, Divokej Bill, Michal Hrůza, Ewa Farna, Desmod nebo Vypsaná Fixa a další kapely a interpreti. Chybět nebude pro Trnkobraní typická soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená zájemcům z řad široké veřejnosti, letos s moderátory Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem.

celý článek

Na koupaliště do Miroslavi

Na koupaliště do Miroslavi
31. 7. 2015 12:27  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Miroslav/ Kromě nově zpřístupněného zámku a několika expozic, kterým dominují rozměrné reprodukce Muchovy Epopeje složené z puzzle, lákají Miroslavští také na zrekonstruované koupaliště. Naplnění myšlenky znovu otevřít koupaliště předcházela spousta práce dobrovolníků, kteří od listopadu loňského roku věnovali tomuto cíli mnoho sil a času.

celý článek

Letní meruňkové opojení

Letní meruňkové opojení
31. 7. 2015 12:26  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Prázdniny se dostaly do druhé poloviny. Léto je na svém vrcholu. Národ zahrádkářský má žně. Pravda. Kořenová zelenina vzešla mizerně nebo vůbec. I s cibulí to letos vypadá bledě. Ovšem na druhou stranu musím konstatovat, že nám bylo naděleno dostatek okurek, letních jablek a světe div se, v naší severnější oblasti kraje i meruněk. Kde se tu ale, na jižní Moravě, vlastně vzaly? Není to žádná záhada. Meruňka obecná, latinsky „Prunus armeniaca“, pochází z bájné Číny.

celý článek

Krumlov chce od Incheby koupit zámek za 15 milionů

Krumlov chce od Incheby koupit zámek za 15 milionů
31. 7. 2015 12:25  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravský Krumlov/ Hlavním bodem posledního zasedání zastupitelstva, které se konalo 7. července v Rytířském sále na zámku v Moravském Krumlově, byl odkup zámku a přilehlých nemovitostí do majetku města. Za nevelké účasti veřejnosti a po několika diskuzních příspěvcích některých zastupitelů bylo hlasováním rozhodnuto o tom, že město zahájí s Inchebou jednání o koupi. Rozhodnutí, které vnáší mezi obyvatele Krumlova rozdílné názory, pro město především znamená veliký finanční závazek, mnoho odříkání a spoustu práce při hledání a zajišťování investičních peněz od kraje, státu a z dotačních titulů. Koupě zámku je ale naopak i velká příležitost. Prvotně pro stavební firmy, živnostníky a posléze nájemce.

celý článek

Výměna potrubí chladicí vody stojí miliony

Výměna potrubí chladicí vody stojí miliony
31. 7. 2015 12:24  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Dukovany/ Dokončením svářečských prací a následnou betonovou zálivkou nové části potrubí technické vody důležité (TVD) pokračuje výměna části potrubí výtlaků TVD od čerpací stanice prvního hlavního výrobního dvojbloku, která začala v polovině června. Potrubí slouží pro přívod chladicí vody k technicky důležitým zařízením. Jedná se o další modernizační opatření zvyšující spolehlivost a bezpečnost provozu elektrárny, realizované ještě před podáním žádostí o povolení provozu 1. reaktorového bloku na dalších 10 let.

celý článek

Vinobus vyrazí už na jaře

Vinobus vyrazí už na jaře
31. 7. 2015 12:23  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Patnáct zastávek a šestašedesát kilometrů. Krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice, ochutnávky vín. Hejtman Michal Hašek podepsal v pondělí 20. července smlouvu o poskytnutí dotace na Vinobus. Ten začne jezdit na Znojemsku na jaře příštího roku. Už na letošním Znojemském historickém vinobraní se však lidé mohou těšit na první projížďky. „Už letos si budou moci lidé vyzkoušet, jak bude od jara příštího roku naplno projekt fungovat. Už dříve jsme v Brně podepsali memorandum o spolupráci, které je tříleté a znamená roční příspěvek na provoz Vinobusu ve výši tři sta tisíc korun,“ uvedl po podpisu hejtman Michal Hašek.

celý článek

Podpoří své gymnázium

Podpoří své gymnázium
31. 7. 2015 12:22  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Moravský Krumlov/ Projekt „8 Goals We Act“ již v ČR úspěšně funguje několik let. Zaměřuje se především na podporu vzdělávacích aktivit mladých lidí v nových členských státech EU. K tomuto projektu se připojilo i Gymnázium Moravský Krumlov. Chce vybudovat ve svém areálu přístřešek pro relaxaci studentů, který by zároveň sloužil i pro výuku. Vedení školy se s prosbou o pomoc obrátilo i na své domovské město. Vedení místní radnice se rozhodlo celou akci finančně podpořit a ze svého rozpočtu na přístřešek vyčlenit 49.500 korun.

celý článek

Mít ideální polovinu domu není vždy ideální

Mít ideální polovinu domu není vždy ideální
31. 7. 2015 12:21  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Mám společně s bratrem rodinný dům, kdy každý vlastníme ideální polovinu domu. Bratr v domě nebydlí a sdělil mi, že chce svoji polovinu prodat nebo ji pronajmout, aby mohl pobírat nájemné. Já bych jeho polovinu koupil, ale nabízená cena se mi jeví jako nepřiměřená. Co může bratr se svojí polovinou domu dělat? Může ji sám bez mého souhlasu pronajmout nebo prodat jakékoliv třetí osobě? Děkuji za odpověď.

celý článek
TOPlist