Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Utnula gólový půst. Kometě ale měla navrch jen třetinu, s Olomoucí nakonec padla

Včera 21:35  |  Brněnský deník

Skoro 144 minut trvala střelecká kletba hokejistů brněnské Komety v nové sezoně. O její odčarování se ve třetím utkání Generali Česká Cupu postarala v domácím souboji s Olomoucí nová akvizice brněnského celku Peter Schneider. Ve čtyřiadvacáté minutě zblízka překonal brankáře hostí Branislava Konráda a odšpuntoval brněnské inferno na ledě. Kometě v domácím prostředí hrubě nesedla první část, po níž prohrávala 0:3, ale právě po Schneiderově gólu obživla. Ve druhé části soupeře jasně přehrávala a vstřelila kontaktní branku, o níž se opět postaral Rakušan. Jenže ve třetí části z nastaveného tempa Brňané slevili a nakonec prohráli i třetí zápas přípravného turnaje, tentokrát 2:4

celý článek

K vlaku bezpečněji. Dělníci ve Střelicích už dělají nový chodník

Včera 21:09  |  Brněnský deník

Bezpečně se střeličtí obyvatelé dostanou od příštího měsíce na vlakovou stanici Střelice Dolní. Dělníci už nyní staví přibližně 350 metrů dlouhý úsek chodníku v Brněnské ulici.

celý článek

Planoucí vášně u úřadu práce v Brně: chtěl dovnitř bez roušky, urážel lidi okolo

Včera 19:57  |  Brněnský deník

Měli uniformu včetně odznaku městské policie, muž jim ale odmítal uvěřit, že jsou opravdu strážníci. Dokonce je i kolemjdoucí vulgárně urážel. S agresorem se v pondělí potýkala hlídka městské policie u úřadu práce v Brně.

celý článek

Znělku rozhlasu ve Šlapanicích nahrál místní umělec. Koncertní mistr Klíč

Včera 19:05  |  Brněnský deník

Ve Šlapanicích zve od nedávna lidi k místnímu rozhlasu znělka významného umělce. Josef Klíč je oceňovaný koncertní mistr a violoncellista Národního divadla Brno. „Pan Klíč je obyvatel Šlapanic a sám nabídl paní starostce, že pro nás znělku složí. Všechno udělal zadarmo a proto mu město veřejně děkovalo,“ řekl mluvčí Šlapanic Jakub Mikšovský.

celý článek

Studovny opět v provozu. Čtení v Moravské zemské knihovně zpříjemní nové koberce

Včera 17:53  |  Brněnský deník

Výrazná červená, královská modrá, netradiční petrolejová i neutrální béžová. Nové koberce těchto barev od konce minulého týdne zdobí studovny brněnské Moravské zemské knihovny.

celý článek

Akuvrtačku, motorovou pilu i brusku. Zloděj ukradl nářadí za sto tisíc korun

Včera 17:03  |  Brněnský deník

Nářadí za sto tisíc korun si v noci na úterý odnesl neznámý zloděj ze skladu firmy zabývající se údržbou bytů v Pohořelicích na Brněnsku.

celý článek
Návrat do Švýcarska. Hattrick Brno opouští strůjce úspěchů Lukáš Jalový
Včera 16:15  |  Brněnský deník

Po dvou úspěšných sezonách v dresu brněnského Hattricku se přesouvá zpět do Švýcarska. Produktivní zadák Lukáš Jalový se vrací do celku Jona-Uznach Flames, ze kterého přestoupil právě do Hattricku. „Celou dobu jsem říkal, že se do Švýcarska chci jednou vrátit. Loni to úplně nevyšlo, protože jsme postoupili a chtěl jsem si zahrát ještě rok v superlize," řekl Jalový.

celý článek

Na Brněnsku povolili odstřel kormoránů. Jeden pták sežere půl kila ryb za den

Včera 16:08  |  Brněnský deník

Požírají ryby a rybníkářům působí velké škody. Úředníci proto povolili odstřel kormoránů velkých v okolí Pohořelic na Brněnsku.

celý článek

Spolek Obchvat odmítl jednání s radnicí. Emotivní projevy jsou na sociální síti

Včera 16:02  |  Znojemský deník

Na nabídku vedení Znojma vrátit se ke společným jednáním, pokud stáhnou námitky na aktuální rozhodnutí o dostavbě sedmi set padesáti metrů části plánované stavby obchvatu Znojma, reagovala v pondělí na zastupitelstvu Znojma odmítavě předsedkyně Spolku obchvat Lenka Poláková. Na sociální síti o tom informovali představitelé znojemské radnice.