Michálek duben 2018

Zpravodajství

Čepice na led. Kometu poslal do semifinále Zaťovič, Hradci nasázel hattrick

Včera 21:41  |  Brněnský deník

Brno – První velký krok na cestě za Masarykovým pohárem učinila. Hokejová Kometa postoupila do semifinále extraligy. Brňané tak v nejkratším možném termínu poslali hradecké rychlíky na dovolenou. Hrdina čtvrtého dílu řežby mezi úřadujícím mistrem a Mountfieldem se stal Martin Zaťovič. Při výhře 3:2 nastřílel hattrick.

celý článek

Velkou cenu Vinných sklepů Lechovice zaběhli nejlépe Čabala a Přistálová

Včera 20:48  |  Znojemský deník

Znojmo – Velkou cenou Vinných sklepů Lechovice pokračovala v sobotu série závodů patnáctého ročníku Znojemského běžeckého poháru. Trasu o délce 6,4 kilometru zaběhl nejrychleji mezi muži Vojtěch Čabala v čase 21 minut a 55 sekund. Pro ženy připravili organizátoři poloviční trať. Nejlépe ji zvládla Veronika Přistálová za 12 minut a 39 sekund.

celý článek

Bicárna, pivovar, hráz vodní nádrže. Festival zpřístupní běžně uzavřená místa

Včera 17:29  |  Brněnský deník

Brno - Denně chodí kolem jejich zavřených dveří a co je vevnitř, si mohou jen představovat. Situaci známou většině Brňanů na čas změní festival Open House. Jeho druhý ročník lidem otevře běžně nepřístupné budovy ve městě už za měsíc.

celý článek

Z vědců popeláři. Při expedici na Antarktidě odklidili tuny naplaveného odpadu

Včera 15:35  |  Brněnský deník

Brno - Pobřeží moří zaplavené odpadem. Podobné snímky se objevují stále častěji. Jak ukázaly poslední expedice brněnských vědců na Antarktidu, zahlcení odpadky se nevyhnulo ani jí. V týdnu odborníci představili první výsledky vědeckých výprav.

celý článek

Motorkáři na jižní Moravě? Přibylo mrtvých i těžce zraněných

Včera 13:58  |  Znojemský deník

Jižní Morava - Devatenáctiletý motorkář nezvládl ve Strážnici na Hodonínsku levotočivou zatáčku a vjel se svým skútrem do příkopu. Při nehodě ze začátku března utrpěl lehká zranění. V porovnání s minulými roky je nehod motorkářů na jihu Moravy letos víc. Loni v kraji přibylo usmrcených i těžce zraněných řidičů. Nejrizikovější skupina jsou čtyřicátníci.

celý článek

V týmu Salcburku máme čtrnáct národností, líčí odchovanec Zbrojovky Svoboda

Včera 12:24  |  Brněnský deník

Brno – Čeští fotbalisté do sedmnácti let tento týden odstartovali v Nizozemsku elitní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát vítězstvím 1:0 s Izraelem. Podle jedné z opor týmu, odchovance brněnské Zbrojovky Antonína Svobody, má současný výběr trenéra Václava Kotala nejen na postup na šampionát, ale také na umístění do pátého místa. Tím by si mladí čeští fotbalisté zajistili postup na mistrovství světa, kde byla česká sedmnáctka naposledy před osmi lety.

celý článek

Uzavírky v Brně ukazuje nový web. Neúplný, nepřesný, odpad, tvrdí někteří řidiči

Včera 11:48  |  Brněnský deník

Brno – Mapu uzavírek v Brně nabízí nový městský web uzavirky.brno.cz. Řidičům slouží od poloviny března.

celý článek

Nehoda auta a motorky na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 u Brna

Včera 11:43  |  Brněnský deník

Brno – Se středně těžkými poraněními vyvázl motorkář, který se v sobotu dopoledne na 195. kilometru dálnice D1 srazil s osobním automobilem. Dálnice byla po nehodě ve směru na Vyškov asi hodinu neprůjezdná.

celý článek

Místo zastavení začal ujíždět. Daleko nedojel, uvízl v prázdné silážní jámě

Včera 09:56  |  Znojemský deník

Božice – Zprvu zaujal hlídkující policisty jen nepřipevněný bezpečnostní pás řidiče. Na pokyn však nezastavil, naopak přidal plyn.

celý článek

Mueller: Pět minut do konce a trestné střílení? V takových chvílích se rozhoduje

Včera 08:19  |  Brněnský deník

Brno – Střelecký instinkt zabijáka potvrdil v nejlepší možnou chvíli. Útočník Komety Peter Mueller rozhodl v pátečním třetím čtvrtfinálovém utkání play-off hokejové extraligy proti Hradci Králové dvěma góly o domácím vítězství 2:1 a zajistil Brňanům vedení 3:0 na zápasy v sérii. „Byla to unikátní šance, zvlášť v zápase play-off. Třetí třetina, pět minut do konce, v takových chvílích se rozhoduje,“ popsal situaci před vítězným gólem z nájezdu třicetiletý forvard.