Zpravodajství

Znojemský deník  |

Hvězdy NHL se chystají do Prahy. Na koho se můžou fanoušci těšit?

29. 9. 2022 09:03  |  Znojemský deník

V pátek 7. a v sobotu 8. října uvídí Praha utkání NHL mezi San Jose Sharks a Nashville Predators. I kvůli (ne)účasti ruských hokejistů ostře sledované dvojutkání bude pro Českou republiku velkou událostí, fanoušci se těší na několik skutečných hvězd nejslavnější soutěže na světě. A především na Tomáše Hertla, asi největší tahák NHL Global Series. Která další slavná jména se v O2 aréně představí?

celý článek

Buko je radostná podívaná. Vypráví o lidském strachu i síle přírody

29. 9. 2022 06:01  |  Znojemský deník

Jedna ves, chalupa, louka a les. Jen v několika obyčejných kulisách vypráví Alice Nellis svůj nový příběh o životní změně, strachu i sebepoznání. Její film Buko právě vstoupil do kin a přináší radostnou a očistnou podívanou.

celý článek

První domácí zápas Orlům vyšel. Havlíčkův Brod vyprovodili osmi góly

28. 9. 2022 20:51  |  Znojemský deník

Znojemští hokejisté před více než patnácti stovkami diváků předvedli, že patří k favoritům druhé ligy. Ve středečním prvním domácím zápase sezony porazili celek Havlíčkova Brodu 8:3.

celý článek

Boxer Ducár vyzve po dvou letech Pejsara. Před zápasem létaly emoce

28. 9. 2022 14:36  |  Znojemský deník

Znojemského boxera Vasila Ducára čeká již v pátek vrchol tuzemské sezony. Dvaatřicetiletý bojovník bude bojovat o český titul v Plzni, kde vyzve Václava Pejsara. Svého soka Ducár porazil před dvěma lety už ve třetím kole.

celý článek

Cíle reprezentace? Postup na EURO a návrat mezi elitu, vyhlásil Fousek

28. 9. 2022 12:05  |  Znojemský deník

Podzimní reprezentační blok je minulostí, ohlédnutí za ním nyní přinesl předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. Potěšily ho výkony a výsledky výběrů do 21 a 19 let, zklamáním byl naopak pád dospělé reprezentace z elitní skupiny Ligy národů. „Pevně věřím, že zpět do ligy A v dalším ročníku zase postoupíme,“ vyhlásil Fousek.

celý článek

Smolař Souček. Penaltu jsem měl dát, litoval kapitán. Ukázali jsme naše srdce

28. 9. 2022 05:00  |  Znojemský deník

/ROZHOVOR/ Češi v klíčové bitvě ve Švýcarsku inkasovali dvě branky během jedné minuty a vypadalo to s nimi bledě. Před přestávkou ale srovnal Patrik Schick a v šedesáté minutě přišla vyložená šance – penalta. Kapitán Tomáš Souček ji ale neproměnil. „Beru na sebe, že to byla moje vina. Po takovém výkonu to byla rána do zad,“ hodnotil neúspěšný exekutor pokutového kopu.

celý článek

Minuta hrůzy, tři tyče, opět zahozená penalta. Češi padají z elitní společnosti

27. 9. 2022 22:40  |  Znojemský deník

Zase neproměněná penalta, tři tyče… Čeští fotbalisté si v St. Gallenu vybrali obrovskou porci smůly. V závěrečném utkání Ligy národů padli ve Švýcarsku 1:2 a elitní skupinu opouští. Zápas rozhodla minuta hrůzy, ve které národním tým inkasoval oba góly.

celý článek

Papírové předplatní jízdenky na jihu Moravy podraží, elektronické ne

27. 9. 2022 14:52  |  Znojemský deník

O deset procent zdraží od listopadu tištěné předplatní jízdenky v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, elektronické předplatní jízdné prozatím zůstává na stejné ceně.

celý článek

Po požáru zůstali bez střechy. Hrušovanští pomáhají, založili rodině účet

27. 9. 2022 14:46  |  Znojemský deník

O střechu nad hlavou přišla mladá rodina z Hrušovan nad Jevišovkou na Znojemsku při požáru rodinného domu. Místní jim na pomoc založili sbírku. Na transparentním účtu už během krátké chvíle přibylo na padesát tisíc korun. „Peněžní prostředky budou moci zasažené rodiny využít na rekonstrukci nebo nákup potřebného vybavení,“ informovala starostka města Eliška Volná.