Michálek duben 2018
Zimní akce

Zpravodajství

Čtrnáctideník Zrcadlo  | 

Rybářské závody pro děti v Řeznovicích

Rybářské závody pro děti v Řeznovicích
12. 6. 2015 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 6. června se v krásném prostředí u rybníku v Řeznovicích konaly tradiční dětské rybářské závody, které pořádaly Městské lesy Ivančice ve spolupráci se Střediskem volného času. O největší úlovek a největší počet chycených ryb (délky ryb se sčítaly) soutěžilo 51 rybářů. Nejmladším byl dvouletý Lukáš Kocián. Největším úlovkem byl 56 cm velký amur, kterého chytil Martin Panáč. Druhá soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, vítězem do 10 let se stal Dominik Široký a nad 10 let Antonín Sekerka.

celý článek

Střípky z rakšické čutané - zvítězily Jaroslavice

Střípky z rakšické čutané - zvítězily Jaroslavice
12. 6. 2015 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

K poslednímu letošnímu venkovnímu klání jsme vycestovali až k rakouským hranicím, do zachraňujících se Jaroslavic. Vinou operací, služebních povinností, nejrůznějších oslav i pomaturitních radovánek jsme k soupeři nakonec dorazili v chabé sestavě, kdy například defenzíva oproti minulému vítěznému utkání s Únanovem nastoupila v kompletně novém složení. A na hráčskou soupisku se tentokrát vešel kromě asistenta trenéra také vedoucí mužstva Bonanno.

celý článek

Liga v požárním útoku

Liga v požárním útoku
12. 6. 2015 12:01  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

V sobotu 30. května byl zahájen letošní ročníky Ligy okr. Znojmo v požárním útoku společně s Břeclavskou hasičskou ligou. Soutěž proběhla na půdě loňského vítěze Ligy okr. Znojmo v Jezeřanech-Maršovicích za účasti 26 družstev mužů a 14 družstev žen z okresu Znojmo, Břeclav, Brno-venkov, Třebíč a Vyškov. Zúčastněná družstva přivítal starosta sboru dobrovolných hasičů Jezeřany-Maršovice pan Antonín Špaček a starosta obce pan ing. Petr Slavík.

celý článek

Zámek otevřou veřejnosti

Zámek otevřou veřejnosti
29. 5. 2015 12:22  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Miroslav/ Největší dominantou města je zámek, který podle pověsti založila bájná kněžna Miroslava. První historická zmínka o Miroslavi pochází z roku 1222, kdy král Přemysl Otakar I. nařídil odvádět vinný desátek rajhradskému klášteru. Původní vodní tvrz byla v 16. století za pánů Valeckých z Mírova přestavěna na renesanční zámek. Obce Mittendorf, Pémdorf a Václavov byly spojeny v městečko Miroslav, které také dostalo pečeť a znak.

celý článek

Děti slaví svůj svátek

Děti slaví svůj svátek
29. 5. 2015 12:21  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Milánkové, šmudlíci, potvory, darebáci ba i syčáci. Tak velmi často titulujeme naše milované potomky. Znáte to. Dokud byli malí, utíkali k rodičům tu pro pomazlení, tu pro ochranu před zlým světem. Jak potom rostou, začínají mít vlastní názory, které jsou obyčejně v příkrém rozporu s šíleně zastaralými názory jejich rodičů. Z milovaného tatínka se posléze stává na určitý čas chodící pokladnička, aby se poté stal neméně milovaným dědečkem, který strašně rozmazluje jejich potomstvo. K vlastním dětem se přitom v období jejich dětství a zejména dospívání choval jako krutý tyran.

celý článek

Hašek chce nové jednání o návratu Epopeje

Hašek chce nové jednání o návratu Epopeje
29. 5. 2015 12:20  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Kraj/ Rada JM kraje ve středu 27. května na návrh hejtmana Michala Haška schválila záměr nového společného jednání Jihomoravského kraje, Moravského Krumlova a hlavního města Prahy o budoucnosti Slovanské epopeje a jejím možném návratu do Moravského Krumlova. Hejtman Hašek tak učinil po schůzce se starostou Moravského Krumlova Tomášem Třetinou, se kterým řešili otázku budoucnosti moravskokrumlovského zámku a možnosti pokusit se o dohodu o návratu Slovanské epopeje s novým vedením hlavního města Prahy.

celý článek

Z dotace ČEZu: mobiliář pro cyklostezku a oslavy

Z dotace ČEZu: mobiliář pro cyklostezku a oslavy
29. 5. 2015 12:19  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Jako každým rokem, tak i v tom letošním bude moci mikroregion Ivančicko čerpat podporu od Skupiny ČEZ na veřejně prospěšné projekty a aktivity. Letošní finanční částka bude činit 450.000 korun. Na rozdíl od let předchozích změnila nadace způsob čerpání. V letošním roce je nutné zpracovat projektovou žádost a vyčerpání daru prokázat fakturami. Zástupci obcí mikroregionu rozhodli o podání žádostí na dva projekty.

celý článek

Prodej hlaste celníkům!

Prodej hlaste celníkům!
29. 5. 2015 12:18  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Pořádáte taneční zábavu, diskotéku, sportovní utkání, festival, či masopust? Pak nezapomeňte celníkům ohlásit prodej lihovin! Podle § 133 odst. 4 zákona o spotřebních daních je každá osoba, která prodává lihoviny (v lahvích i rozlévané) na veřejně přístupných akcích, povinna nejpozději tři pracovní dny před konáním akce o této skutečnosti písemně informovat celní úřad, v jehož územní působnosti se prodej uskuteční.

celý článek
<< < 70 71 72 73 > >>
TOPlist