Michálek duben 2018
Michalek PRINCE

Zpravodajství

Čtrnáctideník Zrcadlo  | 

Kordis: Platba jízdného půjde i bezkontaktní kartou

Kordis: Platba jízdného půjde i bezkontaktní kartou
7. 10. 2016 12:11  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Kordis. Tajemná zkratka společnosti, která je zaměřena na provoz Integrovaného dopravního systému JmK. Zabezpečuje oblast základní dopravní obslužnosti na celém území Jihomoravského kraje. O její činnosti jsme si promluvili s předsedou její dozorčí rady Ing. Tomášem Soukalem.

celý článek

Lampiony pro Epopej

Lampiony pro Epopej
7. 10. 2016 12:10  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Desítky obyvatel z Moravského Krumlova poslali vedení Prahy vzkazy, ve kterých každý po svém vyjádřil své přání, aby se do jejich města vrátila Slovanská epopej. Vzkazy pak vyslali netradičním způsobem - pomocí lampiónů štěstí, na které své poselství napsali. Akce se konala ve středu 28. září na nádvoří moravskokrumlovského zámku. Pořadatelé pro účastníky připravili 300 lampionů, které účastníci najednou vypustili. Součástí akce bylo také hudební vystoupení.

celý článek

SURAO přistoupilo k dohodě

SURAO přistoupilo k dohodě
7. 10. 2016 12:09  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

SURAO (Správa úložišť radioaktivních odpadů) podepsala začátkem září s ostatními signatáři Dohody o zřízení OBK z roku 1996 (ČEZ, a. s., JE Dukovany, Energoregion 2020, Ekoregion 5 a obce Dukovany a Rouchovany) přistoupení k dohodě o zřízení a fungování OBK JE Dukovany. Důvodem je skutečnost, že na lokalitě JE Dukovany jsou v provozu tři jaderná zařízení - vlastní 4 reaktorové bloky, mezisklad použitého paliva a úložiště radioaktivních odpadů. Mezisklad a bloky provozuje ČEZ, úložiště RA odpadů však vlastní a provozuje SURAO.

celý článek

Nový zákon k úvěrům přinese řadu změn

Nový zákon k úvěrům přinese řadu změn
7. 10. 2016 12:08  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Prý se chystá nový zákon k úvěrům. Bude se týkat všech, nebo jen některých? A jaké změny přinese? Odpověď je velmi jednoduchá. Nová úprava se bude vztahovat na všechny typy úvěrů, půjček, odložených plateb a podobně. Měla by platit stejná či obdobná pravidla a nebude už prostor k obcházení zákona. Nová pravidla se uplatní jak na již zákonem regulované spotřebitelské úvěry, tak i na dosud neregulované úvěry na bydlení.

celý článek

Rezidence Husova - dostupné bydlení pro všechny

Rezidence Husova - dostupné bydlení pro všechny
7. 10. 2016 12:07  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Před nedávnem jsme uveřejnili článek o připravované výstavbě bytového domu Rezidence Husova v Moravském Krumlově. Po velké vlně zájmu jak už o samotnou koupi bytu, či pouze o nezávazné informace o projektu přinášíme další novinky z aktuální výstavby. Stavba byla zahájena na jaře tohoto roku. Díky přízni počasí se všechny práce realizovaly bez zdržení, takže se aktuálně stavba nachází v úrovni 4. nadzemního patra. Do finále hrubé stavby nám tedy zbývá dokončit dvě nadzemní patra.

celý článek

Ve znamení burčáku

Ve znamení burčáku
7. 10. 2016 12:06  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Svatý Václav víno chrání, po něm přijde vinobraní. Tolik jedna z pranostik, která se pojí k tomuto českému světci. Je pravdou, že když se blíží jeho svátek, tak se sváží víno z vinic, sladký vinný pošt se pozvolna začíná v kádích měnit v lahodný burčák a nedočkavci se tísní kolem vinařství a vinoték. Právě v tomto ročním období se pořádají v řadě našich obcí a měst Svatováclavské trhy. Jeden z nich se ve dnech 23. a 24. září konal i ve staroslavném královském městě Ivančicích.

celý článek

Familyfriendlycommunity v Moravském Krumlově

Familyfriendlycommunity v Moravském Krumlově
7. 10. 2016 12:05  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Město Moravský Krumlov se v prosinci 2015 zapojilo do auditu familyfriendlycommunity (doslovně přeloženo jako „rodině-přátelská-obec“). Cílem auditu je vytvářet ve městě přívětivé prostředí pro rodiny, zapojit občany obce, naslouchat jejich potřebám a najít a realizovat vhodná prorodinná opatření, aby se ve městě rodiny cítily dobře, aby bylo k rodinám přátelské… Audit pochází z Rakouska, kde je realizován od roku 2006, v roce 2015 licenci k auditu převzal od rakouského vlastníka Jihomoravský kraj. a stal se tak národním realizátorem auditu. Do pilotní fáze projektu se mimo Moravského Krumlova zapojily ještě tato města a obce: Boskovice, Brno-sever, Hodonín, Moravany, Slavkov u Brna a Vilémovice.

celý článek

Vodní dílo Dalešice očima vodohospodáře

Vodní dílo Dalešice očima vodohospodáře
7. 10. 2016 12:04  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Šestnácté číslo současného ročníku Zrcadla datované 9. září připomíná článkem Jiřího Bezděka čtyřicáté výročí uvedení do provozu vodního díla Dalešice. Protože však přehrada je především vodním dílem, považuji za vhodné připomenout i její začlenění do vodohospodářského systému naší země. Záležitosti našeho vodního hospodářství se dostávají do popředí obecného zájmu zejména v souvislosti se současnými výkyvy klimatu, které se projevují mimo jiné zvýšenými teplotami a vláhovým deficitem.

celý článek

Pěvecká soutěž Lyra

Pěvecká soutěž Lyra
7. 10. 2016 12:03  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Před pěti lety, čistě náhodou přišel do rukou jedné geniální učitelky hudební výchovy na ZŠ Oslavany letáček o pěvěcké soutěži Lyra a přesně tímhle momentem pro mě začala nezapomenutelná jízda plná zábavy, nových přátel a nedocenitelných zkušeností.

celý článek

Mladí rybáři v Ivančicích

Mladí rybáři v Ivančicích
7. 10. 2016 12:02  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Ten, kdo má představu o rybáři jako tichém bláznu, který sedí podmračeně u řeky a čeká na to, až zabere ryba, se velmi mýlí. Rybářství je sport pro každou generaci. I pro tu nejmladší. Důkaz podal Moravský rybářský svaz, místní organizace Ivančice. Ptáte se jaký? Každého roku jeho členové pořádají „Dětský rybářský den“ na místním rybníku Pancíř II. Ten letošní se uskutečnil, za podpory MěÚ Ivančice, dne 24. září. Zúčastnilo se ho 30 dětí s věkovým průměrem 8,5 roku. Hodně štěstí při lovu popřáli osobně malým rybářům starosta Ivančic Milan Buček a místostarosta Jaroslav Sojka.

celý článek
TOPlist