Michálek říjen 2022
Kominictví Rostislav Hrdlička

Zpravodajství

Čtrnáctideník Zrcadlo  | 

Rozpočet kraje bude ziskový

Rozpočet kraje bude ziskový
2. 12. 2016 11:21  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Rada Jihomoravského kraje na své schůzi v úterý 29. listopadu schválila návrh rozpočtu JM kraje na rok 2017. Rozpočet je sestaven jako přebytkový, příjmy jsou stanoveny v celkové výši 6,376 miliardy korun, výdaje pak 6,338 miliardy korun. O podrobnostech informovali na následné tiskové konferenci hejtman Bohumil Šimek a náměstci hejtmana Roman Hanák, Taťána Malá, Jan Vitula, Marek Šlapal a Martin Maleček.

celý článek

Z pohádky do pohádky ...

Z pohádky do pohádky ...
2. 12. 2016 11:20  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Pomaličku se blíží svátky vánoční. Požehnaný čas, kdy se i ti nejskeptičtější bručouni stávají tak trochu dětmi a společně se svou drobotinou putují u televizních obrazovek pohádkovou říší. Tuto pouť doprovázejí mísy vánočního cukroví i jiných svátečních pochutin. Ostatně každá slušná pohádka, včetně pověstného Mrazíka, opulentní hostinou vždy končí. A tak před námi opět ožívají a defilují různí přihlouplí čerti, lstiví černokněžníci, krásné princezny a vychytralí Honzové. Dojme nás jak klasika, tak i nejnovější televizní dílka, která jí konkurují. Musím uznat, že často s úspěchem. Vynikající filmy dnes v tomto oboru točí jak Jiří Strach, tak i klasik moderních pohádek, Zdeněk Troška.

celý článek

Za doktory nově výtahem

Za doktory nově výtahem
2. 12. 2016 11:19  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Tavíkovice/ Senioři, handicapovaní, méně pohybliví nebo třeba maminky s kočárky se snadněji dostanou do ordinací praktického lékaře a zubní lékařky díky novému hydraulickému výtahu v místním zdravotním středisku. Zlepšení přístupnosti lékařské péče podpořila Nadace ČEZ částkou 250 tisíc korun.

celý článek

Nové sirény kolem Dukovan

Nové sirény kolem Dukovan
2. 12. 2016 11:18  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Region/ Díky dohodě mezi Generálním ředitelstvím HZS a společnosti ČEZ dojde k významné modernizaci sirén v regionech kolem elektráren Temelín a Dukovany. Hasiči nově využijí i zásahové a školicí prostředky a zároveň také proškolí stovky osob. Nejvýznamnějším prvkem dohody mezi hasiči i energetiky je plán na výměnu a modernizaci sirén v takzvaných Zónách havarijního plánování. Tedy ve třinácti až dvacetikilometrovém okruhu kolem elektráren. Dotkne se více než 127 000 lidí v obou lokalitách.

celý článek

Za odvoz odpadů připlatí

Za odvoz odpadů připlatí
2. 12. 2016 11:17  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Oslavany/ Zastupitelstvo města schválilo obecně závaznou vyhlášku č. 3/2016 „O místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů“. V letošním roce je v tomto předpisu jedna novinka. Poplatek za odpady stoupl z 500 Kč na 550 Kč za osobu. Sazba poplatku je tvořena z fixní finanční částky 250 Kč a částky 300 Kč, která je stanovena na základě skutečných nákladů obce z předchozího kalendářního roku. Ty činily v Oslavanech loňského roku celkově 2.232.590 Kč.

celý článek

Uklidí sníh dobrovolníci?

Uklidí sníh dobrovolníci?
2. 12. 2016 11:16  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Ivančice/ Úklid sněhu z chodníků je v dnešní době na bedrech jejich majitelů, většinou měst a obcí. Ty ho z pochopitelných důvodů nemohou zvládnout. V Ivančicích se rozhodla radnice k neobvyklému kroku. Požádali místní občany, aby se zapojili do dobrovolné akce pod názvem „Zameťme si před vlastním prahem“. Ve výzvě, která byla zveřejněna na webových stránkách města Ivančice, se uvádí následující:

celý článek

Vyhláška zajistí noční klid

Vyhláška zajistí noční klid
2. 12. 2016 11:15  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

/Oslavany/ Zachování nočního klidu je v řadě sídel velkým problémem. Klidný spánek občanů často ruší hluk hudebních produkcí či jiných akcí, které jsou pořádány zejména v letním období až do bílého rána. V Oslavanech zastupitelé využili svého oprávnění a odsouhlasili obecně závaznou vyhlášku č. 2/2016, která má ve městě zajistit jeho obyvatelům klidný spánek. Vyhláška stanoví dobu nočního klidu od 22.00 do 06.00 hodin. Výjimkou je pouze několik akcí, které jsou ve vyhlášce taxativně jmenovány. Jedná se například o Neckyádu, letní hudební festival či konání letního kina na zámku v Oslavanech.

celý článek

Americká vs. klasická hypotéka

Americká vs. klasická hypotéka
2. 12. 2016 11:14  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Uvažuji o koupi bytu. Vyplatí se mi americká hypotéka? A jak se liší od klasické hypotéky? Americká hypotéka je úvěr, který je zajištěn nemovitostí. V porovnání s běžným hypotečním úvěrem se liší hlavně v tzv. účelovosti. Zatímco hypoteční úvěr můžete použít pouze za účelem řešení vlastních bytových potřeb, americkou hypotéku můžeme použít na cokoli, účel bance dokládat nemusíte.

celý článek

Ocenění hejtmana JM kraje

Ocenění hejtmana JM kraje
2. 12. 2016 11:13  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Čestné uznání hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka za společenskou odpovědnost získala Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov na slavnostním večeru 29. listopadu 2016 v rámci IV. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“ v Brně. Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají. Zúčastnit se mohou jak organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí apod.. Na realizaci soutěže se podílí Jihomoravský kraj, Krajská hospodářská komora jižní Moravy a Rada kvality ČR. /SŠDOS/

celý článek

Zrušení věcného břemene

Zrušení věcného břemene
2. 12. 2016 11:12  |  Čtrnáctideník Zrcadlo

Dobrý den, měl bych na Vás dotaz, který se týká možnosti zrušení věcného břemene. Mám s manželkou dům, do kterého máme přístup přes průjezd. Náš soused měl zřízené věcné břemeno průchodu a průjezdu, které je stále zapsané v katastru nemovitostí na našem domě. Soused však před několika lety zemřel a dům nabylo pět dědiců. V domě bydlí jeden z nich, tento však věcné břemeno nevyužívá, neboť si zřídil jiný přístup do domu. Chtěl jsem se tedy zeptat, jak by se dalo toto věcné břemeno zrušit a vymazat z katastru nemovitostí?

celý článek
<< < 1 2 3 4 > >>
TOPlist